Допомога Заходу Україні — Олександр Литвиненко прокоментував зволікання США — новини Україна

Дезінтеграції в питанні підтримки України немає. Світ лише змінює акценти — секретар РНБО

© depositphotos/Zysko Він відзначив, що на тлі ситуації з американською допомогою активізувалися країни Європи. Це дозволяє констатувати, що Захід як єдиний інститут все ще існує. 

Секретар РНБО Олександр Литвиненко розповів, що у сфері допомоги Україні на третьому році війни відбувається трансформація, пов’язана з тим, що світ змінює акценти. А причиною затримки допомоги від США була політична гра, наголосив він, додавши, що у 2021-му такі обсяги озброєння, які зараз отримує від партнерів Київ, здавалися б неможливим сценарієм. Про це Литвиненко сказав під час інтерв’ю “Інтерфаксу”. 

Тим часом у Європі зараз спостерігається консолідація підтримки України. Це свідчить, що Захід як єдиний інститут все ще існує.

“Найактивніша роль Німеччини, досить активна роль Франції. Ми бачимо активнішу роль Чехії. Я не говорив би про дезінтеграцію, я б говорив про зміни акцентів, — наголосив він, додаючи кілька слів про ситуацію у Вашингтоні. — Деякі гравці бачили у дискусії навколо допомоги України можливість збільшити шанси на перемогу одного з кандидатів на пост президента Сполучених Штатів”. 

Нагадаємо, 20 квітня Палата представників США ухвалила рішення про виділення понад 60 млрд доларів на військову допомогу Україні. Завтра цей законопроєкт повинні проголосувати у Сенаті, а далі він надійде Джо Байдену. Озброєння, за даними ЗМІ, буде відправлено на фронт менш ніж за тиждень після підписання документа американським президентом. 

Детальніше про те, як у Конгресі крига скресла, читайте у матеріалі Олега Шамшура на ZN.UA. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *