Допомога Україні – Салліван розповів, чи є двопартійна підтримка Конгресу фінансування Києва

У Конгресі США існує двопартійна підтримка продовження фінансової допомоги Україні  — Салліван

© Flickr/White House За його словами, і республіканці, і демократи визнають, що США не можуть залишити Україну у цей критичний момент.

Адміністрація президента США Джо Байдена переконана, що у Конгресі існує двопартійна підтримка продовження фінансової допомоги Україні, попри значні політичні розбіжності перед закінченням фіскального року, на тлі неузгодженості позицій щодо бюджету на наступний рік, а також потенційного “блокування” роботи уряду. Про це заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван, повідомляє “Голос Америки”.

За його словами, основі консультацій на Капітолійському пагорбі, адміністрація США вважає, що обидві палати Конгресу продовжують підтримувати фінансування допомоги України.

“Тому що, відверто кажучи, і республіканці, і демократи визнають, що США не можуть у власних особистих інтересах, не кажучи вже про моральні зобов’язання, які ми маємо, залишити Україну у цей критичний момент”, – пояснив Салліван.

Він додав, що європейські партнери України також активізують підтримку Києва. 

“Ми показуємо це Конгресу, кажучи, що це стосується не лише Сполучених Штатів, це стосується США разом із вільним світом і друзями вільного світу, які об’єднуються, щоб продовжувати допомагати Україні”, – заявив Салліван.

Салліван також натякнув, що Україна може отримати черговий пакет американської військової допомоги наступного тижня, на тлі зустрічі глав Міноборони у форматі “Рамштайн” 19 вересня та зустрічі Байдена і президента України Володимира Зеленського у Вашингтоні 21 вересня, 

За його словами, США постійно готують нові військові пакети для України. 

“Як ви знаєте, ми робимо ці президентські пакети практично кожні пару тижнів, і я думаю, ви можете передбачити, що буде подальше оголошення про додаткові ресурси та можливості, додаткову зброю, які будуть надходити в Україну, в той час, як вони продовжують цей контрнаступ і захищаються від російських атак, у якийсь момент наступного тижня”, – пояснив Салліван.

Він також розповів, що Україна і війна РФ займатимуть “значну частину” промови Байдена на засіданні Генасамблеї ООН наступного тижня. За словами Саллівана, Байден наголосить, що країни не можуть нападати на своїх сусідів і красти їхні території силою.

Салліван також прокоментував заклики деяких політиків та країн, зокрема, держав Глобального півдня, до переговорів України з РФ та територіальних поступок заради миру. Він наголосив, що справедлива формула миру має ґрунтуватися, у першу чергу, на принципах територіальної цілісності і суверенітету. 

“Нічого про Україну без України”, – додав Салліван.

Раніше повідомлялося, що Пентагон створив нову команду в Україні для моніторингу допомоги Києву з боку США у сфері безпеки, оскільки все більше республіканських законодавців закликають посилити нагляд за тим, як використовуються кошти.

Створення нової команди відбувається у критичний час для допомоги Україні. Адміністрація Байдена нещодавно звернулася до Конгресу з проханням про виділення додаткових 24 мільярдів доларів, у тому числі 13 мільярдів доларів на допомогу у сфері безпеки, оскільки президент та інші високопосадовці США пообіцяли продовжувати підтримку Києва “стільки, скільки буде потрібно”. 

Деякі все більш скептично налаштовані республіканці ставлять питання про те, наскільки реальною є двопартійна підтримка таких значних сум допомоги. Хоча заклики республіканців до посилення контролю не є одностайними. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *