Допомога США Україні — українські військові найбільше потребують ракети-перехоплювачі дальнього радіусу дії

Україна нарешті отримує американську зброю. Чого вона потребує найбільше? — The Times

© Getty Images Українські військові найбільше потребують зенітні ракети.

Пентагон може надіслати Україні зброю вже за лічені дні одразу після завершення ключових формальностей з ухваленням пакета допомоги Україні. Минулого тижня Білл Бернс, директор ЦРУ, попередив про необхідність термінових дій. Він заявив, що Київ може програти війну Росії до кінця року, якщо Вашингтон не надасть достатньої допомоги, пише The Times.

Існуючі запаси в США та Європі означають, що швидкі поставки повинні стати можливими тепер, коли Палата представників ухвалила угоду про допомогу Україні на суму 60,8 мільярда доларів. Але як будуть розподілені ці гроші, і що є найбільш гострою потребою? Вашингтон не повідомив, яке саме озброєння буде надіслано, але для України деякі пріоритети зрозумілі. Аналітики відзначають, що останніми днями російські літаки все частіше безкарно літають над Бахмутом, Хромовим і сільською місцевістю в напрямку Часового Яру на сході України — ймовірно, через дефіцит зенітних ракет.

“Україні потрібні ракети-перехоплювачі дальнього радіусу дії, щоб протистояти російським планерним бомбам, які Росія використовує для ураження оборонних позицій і цивільних об’єктів, таких як електростанції”, — заявила доктор Марина Мирон з Королівського коледжу Лондона.

Росія активізувала використання крилатих бомб — старих бомб, оснащених супутниковими навігаторами. Щоб відбивати їх, Україна потребує більш сучасних систем протиповітряної оборони.

США і Німеччина вже поставили в Україну кілька зенітно-ракетних комплексів Patriot, а Велика Британія — зенітно-ракетні комплекси меншої дальності Starstreak. Вашингтон також надіслав ракети ATACMS. Одне з положень законопроєктy США про допомогу Україні передбачає, що адміністрація Байдена має поставити Україні ракети великої дальності ATACMS “як найшвидше, як це буде практично можливо”. Поки що Київ отримав лише старіший варіант ракети.

Нагадаємо, що газета Financial Times повідомляла, що зброя з США допоможе сповільнити наступ Росії, але не зупинити його. Попри прийняття довгоочікуваного законопроєкту у Вашингтоні, попереду важкі тижні для України у боротьбі з російським наступом. Про те, що потрібно знати про допомогу Україні від Америки читайте у статті Олега Шамшура “В Конгресі крига скресла. Що далі з допомогою Україні?”

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *