Допомога США Україні — вона допоможе сповільнити наступ Росії

Зброя з США допоможе сповільнити наступ Росії, але не зупинити його — FT

© Getty Images Незважаючи на прийняття довгоочікуваного законопроєкту у Вашингтоні, попереду важкі тижні для України у боротьбі з російським наступом.

Західні та українські офіційні особи заявили, що частина матеріальної допомоги, включно зі зброєю та боєприпасами, вже упакована на складах у Польщі та інших країнах Європи й готова до транспортування в Україну. Однак доставка американської допомоги навряд чи кардинально змінить становище України на фронті, вважають українські чиновники, солдати й військові аналітики, пише Financial Times.

Приплив зброї, особливо таких необхідних артилерійських снарядів і боєприпасів для систем ППО, “допоможе уповільнити просування Росії, але не зупинити його”, сказав FT високопоставлений український чиновник на умовах анонімності. І українці не мають ілюзій з приводу того, що американська допомога допоможе країні протриматися до кінця війни, зазначає Financial Times.

“Такий великий пакет допомоги може виявитися останнім цього року. Ба більше, існує досить висока ймовірність, що всі наступні пакети допомоги Україні будуть набагато меншими за розміром”, — каже український офіцер у відставці, який нині керує аналітичною групою Frontelligence Insight.

Військовий аналітик і старший науковий співробітник Євразійської програми Інституту зовнішньополітичних досліджень Роб Лі сказав, що навіть із новою американською допомогою “Росія все одно матиме перевагу в артилерії, просто вона буде не такою великою”. Директор Центру аналізу стратегій і технологій Руслан Пухов вважає, що користь для України від передових американських озброєнь залежатиме від кількості зброї, яку поставлятимуть. В американському законопроєкті вказано тільки фінансування купівлі зброї, але не кількість кожної системи, яку поставить Вашингтон Україні.

“Успішні спільні операції з використанням винищувачів і ППО можуть значною мірою звести нанівець масову кампанію Росії з нанесення ударів планувальними бомбами. Якщо Україна не буде масово використовувати ключові системи, то істотного впливу на ситуацію на фронті не буде”, — зазначає Пухов.

Нагадаємо, що агенство Reuters повідомляло про те, що допомога Україні від США у 2025 році залишається під сумнівом. Проте, експерти стверджують, що артилерійські снаряди, високоточні ракети та ППО змінять військову перспективу України у 2024 році. Про те, що потрібно знати про допомогу Україні від Америки читайте у статті Олега Шамшура “В Конгресі крига скресла. Що далі з допомогою Україні?”

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *