Чи братимуть українці за кордоном участь у парламентських виборах — опитування КМІС — новини Україна

Менше половини українців за кордоном готові брати участь у виборах — опитування

© Getty Images Понад третина громадян, ймовірно, зовсім не голосували б під час виборчого процесу.

За умови оголошення в Україні парламентських виборів, їх учасниками стали б 31% українців, що наразі перебувають у Німеччині, Польщі та Чехії. З них 12% заявили про таке бажання однозначно. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Понад третина громадян вагається щодо участі в парламентських виборах. Решта, 33% українців, скоріше не голосували б на виборах, з них 12% точно відмовилися.

Опитування було проведено 20-26 квітня 2024 року на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій “Форум” методом онлайн-інтерв’ю з використанням комп’ютера. Всього опитали 801 респондента – дорослих громадян України у віці від 18 років. Вони виїхали за кордон після 24 лютого 2022-го. 

«Формально за звичайних обставин теоретична статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95) не перевищувала 3,5%. Водночас потрібно враховувати відсутність надійних статистичних даних про кількість і розселення українських біженців, відсутність даних про їх статевовікову структуру, вкорінення окремих українських біженців і, як наслідок, менший інтерес до участі в українських опитуваннях, особливості методу онлайн-інтерв’ю. Зазначені фактори впливають на похибку і фактична похибка буде дещо вищою”, — наголошують у КМІС. 

Результати цього опитування також свідчать, що значна частина українських біженців поступово втрачає зв’язок з Україною. Приміром, третина українців за кордоном не цікавляться інформацією про Україну. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *