БДК Саратов – експерт розповів, чому ця втрата була найсуттєвішою для росіян після крейсера “Москва”

Найсерйознішою втратою росіян на морі після

© Чорноморський флот РФ В березні 2022-го це порушило плани окупантів зі взяття Маріуполя.

Найсуттєвішою втратою для росіян на морі після крейсера “Москва” є великий десантний корабель “Саратов”. Ним окупанти підвозили техніку для штурму Маріуполя в березні 2022-го року. Про це у ексклюзивному коментарі для “Дзеркала тижня” розповів ексзаступник керівника штабу Військово-морських сил ЗСУ Андрій Риженко.

“Я думаю, що найсерйознішою втратою росіян після “Москви” є БДК “Саратов“. Це був старий корабель, але він мав серйозне значення для них. До його знищення окупанти вважали, що Азовське море повністю їхнє, що війна вже закінчена і ми не будемо чинити опір.

Але тут раптом прилетіло в БДК “Саратов” так, що він моментально затонув. Також було важливим пошкодження кораблів, які в цей час перебували в порту разом з БДК “Саратов”. В них була значна кількість військової техніки та боєприпасів для російських військ, які в той час намагалися захопити Маріуполь”, – сказав Риженко.

Експерт додав, що третім за важливістю втраченим судном є буксир “Василий Бех”. Він доставляв техніку на острів “Зміїний”, на його борту був ЗРК “Тор”. Тоді ЗСУ підтвердили, що можуть контролювати ракетним озброєнням північно-західну частину Чорного моря. Це стало основою звільнення острова Зміїний, а після цього російський флот відкотився далі, до Криму.

“Наступним, я думаю, був підводний човен “Ростов-на-Дону”. Він був новий, міг нести чотири ракети “Калібр”. Зараз росіяни намагаються його відновити, але це навряд можливо – там дуже серйозні пошкодження. Якщо брати по вартості, то човен навіть другий за важливістю”, – додав експерт.

Більше про особливості застосування російського флоту за умови наявності в України морських дронів та протикорабельних ракет читайте у статті Володимира Кравченка – “Чи забере Росія свій флот з Криму?

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *