Китайські компанії розробляють власні платформи ШІ, щоб конкурувати з Google і Microsoft

Китайські компанії розробляють власні платформи ШІ, щоб конкурувати з Google і Microsoft

КИЇВ. 28 червня. УНН. Китайський технологічний сектор зосередився на додатках у сфері штучного інтелекту, щоб конкурувати з технологічними “титанами” США, такими як Google і Microsoft Corp. У Пекіні планують перевершити геополітичного конкурента – Вашингтон – в технології, що може визначити технологічних лідерів майбутнього, пише УНН з посиланням на Bloomberg.

Деталі

Підприємці, мільярдери та інженери Пекіну планують перевершити геополітичного конкурента Китаю в сфері ШІ. Серед них – інтернет-магнат Ван Сяочуань, який вийшов на ринок після того, як у листопаді 2022 року у соціальних мережах дебютував ChatGPT OpenA. Він приєднався до рядів китайських вчених, програмістів і фінансистів і, як очікується, цього року китайські витрати на технології штучного інтелекту досягнуть приблизно 15 мільярдів доларів.

У квітні цього року Ван створив власний стартап Baichuan (“Сто річок”) зі стартовим капіталом у 50 мільйонів доларів, а вже у червні його фірма запустила велику мовну модель з відкритим кодом. На сьогодні нею вже користуються дослідники двох університетів Китаю.

“Ми всі чули звук стартового пістолета під час гонки. Технічні компанії, великі чи малі, всі на одній стартовій лінії. Китай все ще відстає від США на три роки, але нам може не знадобитися три роки, щоб наздогнати”, — сказав Bloomberg Ван.

Як пише видання, конкуренція у сфері ШІ може мати наслідки для ескалації конфлікту Пекіна з Вашингтоном. Аналітики та керівники стверджують, що штучний інтелект “сформує технологічних лідерів майбутнього”, подібно до того, як Інтернет і смартфон “створили корпус глобальних титанів”. На сьогодні, як зазначає Bloomberg, Китай обмежений технологічними санкціями Сполучених Штатів, вимогами регуляторів щодо даних і цензури, а також недовірою Заходу, яка обмежує міжнародну експансію його національних лідерів. Ці фактори можуть ускладнити Пекіну наздогнати розрив з Вашингтоном.

Згідно з даними, зібраними консалтинговою компанією Preqin, інвестиції в штучний інтелект у США перевищують показники Китаю, склавши 26,6 мільярда доларів за рік проти 4 мільярдів доларів. Однак, з точки зору потоку угод, розрив поступово скорочується. Так, кількість китайських венчурних угод у сфері штучного інтелекту становила понад дві третини від загальної кількості в США (близько 447) за рік проти приблизно 50% за попередні два роки. 

Водночас адміністрація лідера Китаю Сі Цзіньпіна усвідомлює, що штучний інтелект, як і напівпровідники, матиме вирішальне значення для збереження панування Китаю та, ймовірно, мобілізує ресурси країни для стимулювання прогресу, пише видання. Незважаючи на те, що інвестиції в стартапи скоротилися протягом багатьох років, коли Пекін погнався за технологічними гігантами та “безрозсудним розширенням капіталу”, партія заохочує дослідження ШІ.

Нагадаємо

Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає питання запровадження нових обмежень на експорт чіпів штучного інтелекту (ШІ) до Китаю. Такий крок пов’язаний з побоюваннями у США, що КНР може використовувати ШІ-чіпи від Nvidia та інших компаній для розробки зброї та здійснення атак хакерів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *