Німців запитали, “чи має Захід змусити Київ поступитися РФ землями заради миру”: підсумок опитування

Німців запитали,

Олаф Шольц (Фото: ЕРА)

Порівну розділилися німці, коли Мангеймська дослідницька група з виборів провела опитування для каналу ZDF з питанням “Чи має Захід змусити Україну поступитися частиною території Росії задля встановлення миру?”

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

41% респондентів у Німеччині вважають, що офіційний Київ нібито має змиритися з територіальними втратами (тобто капітулювати), “якщо це допоможе покласти край війні”.

43% опитаних висловилися за те, щоб Захід до кінця підтримував Україну в деокупації всіх територій.

Водночас більшість німців сумніваються у дипломатичному вирішенні війни: 56% не вірять, що тут допоможе дипломатія, а меншість – 41% – вважають, що це можливо.

Опитування проведене 12—14 вересня 2023 року телефоном серед 1201 випадково обраного німецького громадянина від 18 років. Похибка – не вище за 3%. Повна методологія тут.

Навесні 2023 року Шольц різко відповів тим, хто в Німеччині закликає перестати допомагати Україні зброєю, але станом на середину вересня не хоче озброювати ЗСУ крилатими ракетами Taurus.

  • 9 вересня 2023 року клуб G20 ухвалив спільну декларацію на саміті в Індії: у ній є заклик до дотримання принципів міжнародного права, зокрема територіальної цілісності та суверенітету країн, також наголошується на неприпустимості використання ядерної зброї.
  • Україна заявила, що з таким комюніке клубу “нічим пишатися”: МЗС показало свою версію декларації, яка відображала б реалії.
  • У декларації G20 в Індонезії в листопаді 2022-го йшлося про агресію РФ проти України. Цього разу нічого такого в документі немає.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *