Ердоган незадоволений звітом Брюсселя. Погрожує Євросоюзу “розлученням”

Ердоган незадоволений звітом Брюсселя. Погрожує Євросоюзу

Реджеп Тайїп Ердоган (Фото: ЕРА)

Турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган пригрозив офіційному Брюсселю “розлученням” з Євросоюзом через критичний звіт Європарламенту щодо прогресу переговорів про вступ його країни до цього блоку. Відповідаючи журналістам про його реакцію на звіт за 2022 рік, Ердоган сказав, що ЄС “намагається відокремитися” від Туреччини, пише місцеве держагентство Anadolu.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Переговори про вступ Туреччини до ЄС буксують вже багато років, проте влітку 2023 року міністри закордонних справ блоку погодилися, що слід просуватися далі у відносинах з Анкарою. Тим часом ЄС не подобається все більш авторитарний стиль правління Ердогана після провальної спроби держперевороту у 2016 році.

За його словами, “у той період, як Євросоюз робить кроки щодо відокремлення від Туреччини, ми проведемо нашу оцінку цих подій і після них можемо розлучитися з ЄС, якщо це буде необхідно”.

Сьогодні президент Туреччини вилітає на Генеральну Асамблею ООН у Нью-Йорку.

Читайте також: ЄС стурбований поглибленням економічних відносин Туреччини та Росії

У доповіді Європарламенту йдеться про те, що переговори про вступ Туреччини до ЄС не можуть бути відновлені “за нинішніх обставин”. Єврокомісари висловили стурбованість через “порушення прав людини та верховенства закону” в країні.

Європі не подобаються турецькі закони про цензуру, придушення критичних голосів владою, відсутність незалежності судів, погіршення прав жінок та інше.

Реагуючи на звіт ЄС, Міністерство закордонних справ Туреччини заявило, що він “наповнений несправедливими звинуваченнями та забобонами, заснованими на дезінформації антитурецьких кіл” і є “віддзеркаленням звичайного поверхневого та недалекоглядного підходу Європарламенту”.

Дивіться фото: Заклали кіль. У Туреччині збудують другий корвет типу ADA для потреб ВМС ЗСУ

Водночас Брюссель виступив за пошук “паралельних та реалістичних рамок” відносин Туреччина – Євросоюз.

За словами єврокомісара у цій справі Начо Санчеса Амора, пише Politico, прогрес у переговорах можливий “лише тоді, коли турецька влада виявить реальну зацікавленість у припиненні наявного відступу від фундаментальних свобод і верховенства закону в країні”.

  • На початку осені 2023 року Ердоган просив G20 піти на поступки Росії для відновлення зернової угоди щодо вивезення агропродукції з України. У Києві на це відповіли, що “не будуть заручниками шантажу”.
  • 14 вересня Ердоган та російський диктатор Путін посперечалися про контроль над газовим хабом: проєкт поставили на паузу.
  • Того ж дня Ердоган призначив нового посла Туреччини в Україні.
  • Почитайте статтю за 2017 рік – “Вам тут не раді. Чим закінчиться холодна війна Туреччини з ЄС”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *