Зеленський: після гарантій безпеки НАТО від росії можна очікувати зривів щодо “зернової угоди”

Зеленський: після гарантій безпеки НАТО від росії можна очікувати зривів щодо "зернової угоди"

КИЇВ. 12 липня. УНН. росія може відреагувати зривом важливих гуманітарних ініціатив на те, що НАТО під час саміту акцентувало на гарантіях безпеки для України. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками саміту НАТО у Вільнюсі, передає кореспондент УНН.

Цитата

“Після сьогоднішнього акцептування гарантій безпеки я впевнений, що зараз будуть зриви тих чи інших важливих гуманітарних проєктів. росія завжди так реагує, не дотримується слова і постійно хоче блокувати ті чи інші гуманітарні коридори, для того, щоб створити нову кризу”, – сказав Зеленський.

Деталі

Відповідаючи на питання журналіста щодо продовольчої безпеки, президент зазначив, що є високі ризики.

“Сьогодні на нашому засіданні це питання підіймав президент Ердоган… Ми це обговорювали з президентом Ердоганом на зустрічі під час мого візиту в Стамбул. Це складнощі, і тут потрібно щоб пан Гутерреш, генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй, також працював над цим питанням, тому що вони мали відповідні домовленості з російською стороною”, – повідомив очільник держави.

Він додав, що зі свого боку Україна “нічого не порушує, нічого не блокує” і виконує домовленості з Туреччиною та ООН.

Нагадаємо

У березні 2023 року Україна та партнери продовжили на 120 днів дію “зернової угоди”, підписану 22 липня 2022-го у Стамбулі між  Україною, Туреччиною, ООН та росією. Її термін дії спливає до 17 липня.

12 липня стало відомо, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш надіслав листа президенту рф володимиру путіну, в якому виклав свої пропозиції щодо подальшого здійснення угод про постачання російської та української продукції – продовольства та добрив – на світові ринки.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *