Лідери опозиційних партій Польщі підписали коаліційну угоду: чому це важливо

Лідери опозиційних партій Польщі підписали коаліційну угоду: чому це важливо

КИЇВ. 10 листопада. УНН. У польському Сеймі була підписана коаліційна угода між представниками опозиції, яка містить низку зобов’язань, включаючи питання, що мають вирішальне значення для отримання доступу до понад 35 мільярдів євро коштів Європейського Союзу. Про це повідомляє УНН із посиланням на Bloomberg та польський журнал Polityka.

Деталі

Коаліційну угоду парафували голова «Громадянської платформи» Дональд Туск, голова «Польща 2050» Шимон Головня, президент Польської народної партії Владислав Косіняк-Камиш та співголови «Нових лівих»: Влодзімєж Чаржасти та Роберт Бєдрон.

Під час прес-конференції перед підписанням угоди Туск сказав, що напередодні річниці відновлення Польщею незалежності вони хотіли продемнструвати, що у країні можна працювати швидко та злагоджено.

Як повідомляє Bloomberg, коаліційна угода містить низку зобов’язань, включаючи зобов’язання відновити верховенство права, що має вирішальне значення для отримання доступу до понад 35 мільярдів євро (37 мільярдів доларів) призупинених коштів Європейського Союзу.

Також у Дональда Туска буде кілька тижнів, перш ніж правляча партія «Право і справедливість» залишить свій пост.

Раніше, президент Анджей Дуда оголосив, що в рамках так званого першого кроку він вирішив доручити місію формування уряду прем’єр-міністру Матеушу Моравецькому, як представнику партії, що перемогла на виборах.

Але опозиційні політики вважають, що перед главою уряду поставлено незавидне завдання і що в новому парламенті ніхто не піде на коаліцію з “ПіС”, пише польське видання Do Rzeczy.

На їхню думку, президент Польщі повинен негайно призначити Туска.

Раніше УНН повідомляв, що переговори у Польщі між представниками влади та перевізниками, які блокують пункти пропуску на польсько-українському кордоні, виявилися безрезультатними.

Також нагадаємо, що згідно слів Томаша Симоняка, який представляє об’єднання “Громадянська коаліція” під керівництвом Дональда Туска, військові зобов’язання і контракти на закупівлю зброї сформований уряд переглядати не планує.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *