З Будапештом у вересні проведуть освітні консультації, але не про скасування зобов’язання знати українську – віцепрем’єр

З Будапештом у вересні проведуть освітні консультації, але не про скасування зобов'язання знати українську - віцепрем'єр

КИЇВ. 17 серпня. УНН. З угорською стороною вже у другій декаді вересня відбудуться освітні консультації, але вони жодним чином не будуть відбуватися у руслі скасування зобов’язання знати українську мову. Консультації стосуватимуться забезпечення продовження навчання угорською мовою в певних межах. Про це заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час брифінгу на полях конференції “Як виглядає шлях України до ЄС”, передає кореспондент УНН.

Цитата

“У нас вже зараз є чітке розмежування питань двосторонніх відносин та питань на рівні самого Європейського Союзу. Власне, питання двосторонні з угорською та польською стороною не будуть предметом переговорів, вони не є зараз частиною будь-яких консенсусів. Але як ми знаємо, у ЄС всі рішення приймаються консенсусом, і на етапі будь-якого політичного рішення, як, наприклад, у грудні будуть збиратися лідери, то такі питання можуть бути предметом діалогу. З нами переважна більшість держав-членів ЄС, і, власне, ми робимо достатньо багато, щоб знайти компроміс на двосторонньому рівні”, – розповіла Стефанішина.

За її словами, польська сторона не порушувала питання відновлення ексгумації польських жертв Волинської трагедії за межами двостороннього діалогу.

“З угорською стороною вже в другій декаді вересня відбудуться освітні консультації. Але вони жодним чином не будуть відбуватися у руслі скасування зобов’язання знати українську мову, а з точки зору забезпечення продовження навчання угорською мовою в певних межах”, – сказала вона.

Доповнення

Відносини України і Угорщини впродовж останніх років є напруженими. Угорщина з вересня 2017 року ветувала рішення в НАТО, що стосувалися поглиблення співпраці з Україною, а також блокувала діалог на політичному рівні. Також в одній з недавній заяв в Угорщині натякнули, що блокуватимуть рух України до ЄС.

Це відбувається на знак протесту проти раніше ухваленого українського закону “Про освіту”, який передбачає, серед іншого, ширше впровадження української державної мови, включно у навчальних закладах національних меншин.

Будапешт вважає, що він нібито обмежує права близько 150 тисяч українських угорців, що живуть на Закарпатті.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *