Європа все ще чекає від США дозволу на навчання українських пілотів на F-16 – Politico

Європа все ще чекає від США дозволу на навчання українських пілотів на F-16 - Politico

КИЇВ. 15 липня. УНН. Майже дюжина європейських країн, які цього тижня пообіцяли навчати українських пілотів на літаках F-16, все ще чекають від США офіційного схвалення програми. Про це у п’ятницю повідомило американське видання Politico, пише УНН.

Деталі

«Навчання F-16 не може розпочатися доти, доки Державний департамент офіційно не підпише запит на передачу посібників з експлуатації, авіасимуляторів та інших матеріалів, пов’язаних з літаками, а цього ще не сталося», – ідеться у повідомленні.

Хоча президент США Джо Байден пообіцяв дати зелене світло програмі, офіційний запит «все ще перебуває на розгляді», сказав представник Пентагону підполковник Гаррон Гарн, який відклав подальші питання до Держдепартаменту.

«Нині немає жодних ознак того, що США зрештою не дадуть зелене світло. Але запити європейців вже кілька тижнів перебувають у стадії розгляду», – сказано у повідомленні.

Представник міністерства оборони Нідерландів не став коментувати запит до Пентагону, але сказав, що «кожний крок, який ми робимо щодо навчання F-16, ми робимо у тісній співпраці з американцями та іншими партнерами».

Доповнення

10 липня на полях саміту НАТО Україна оголосила про створення коаліції з навчання українських пілотів на F-16, до неї увійдуть 11 країн.

Президент Володимир Зеленський 12 липня повідомив, що Україна домовилася з Нідерландами про початок підготовки українських пілотів на західних винищувачах, типу F-16, у серпні.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що згідно з графіком перші винищувачі американського виробництва F-16 повинні літати в українському повітряному просторі до кінця першого кварталу 2024 року. Але, за його словами, є багато нюансів, тож графік може зрушуватись.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *