Тактичні та стратегічні цілі України на зустрічі у Саудівській Аравії: відповідь політолога

Тактичні та стратегічні цілі України на зустрічі у Саудівській Аравії: відповідь політолога

КИЇВ. 5 серпня. УНН. Сьогодні у Саудівській Аравії розпочнеться зустріч щодо встановлення миру в Україні. І хоча пройде вона не на найвищому рівні – це зустріч яка, як пояснив політолог Володимир Фесенко, допоможе Україні досягти певних цілей. Яких саме він розповів у коментарі УНН.

Деталі

Переговори щодо встановлення миру в Україні відбудуться вже цими вихідними, на них будуть присутні радники з національної безпеки та політичні директори з різних країн. А сама зустріч відбуватиметься у Саудівській Аравії, яка вже має певний досвід у подібному посередництів, що і стало однією з причин чому саме у цій країні будуть проводити зустріч. 

Цитата 

«Мета з боку України – вийти на глобальний саміт миру, зустріч на вищому рівні, щоб зустрілись керівники держав, урядів багатьох країн, для того, щоб сформулювати спільну позицію і щодо завершення війни в Україні, і стосовно забезпечення нової архітектури глобальної безпеки. 

Тактична мета з боку України на цих зустрічах – детальне обговорення Формули миру Президента Зеленського. Але водночас важлива мета в ширшому контексті з нашого боку і країн Великої сімки – це пошук узгодження різних мирних пропозицій, стикування української позиції з мирними ініціативами різних країн Глобального Півдня, умовно від Бразилії до Саудівської Аравії, Туреччини, Китаю, африканських країн. Таких пропозицій зараз чимало, їх треба узгодити, щоб була більш консолідована позиція. На сьогодні це черговий етап в таких перемовинах», – роз’яснив політолог. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подоляк про саміт в Саудівській Аравії: “закладаються основи нової глобальної політичної архітектури без росії”

За словами Фесенка, в перспективі Україні треба вийти на той самий глобальний саміт миру так, щоб домовитись про участь в цьому саміті керівників держав і урядів, узгодити порядок денний, спробувати вийти на спільний документ. І завдання максимум – вийти на саміт вже восени цього року, але головне – напрацювання консолідованої позиції. 

«Вдасться це – це буде серйозний успіх української дипломатії. Якщо вдасться в обмежених масштабах – теж не погано. Для нас важливо, щоб позицію України бралася до уваги в майбутніх мирних перемовинах і також при формуванні нової глобальної архітектури безпеки. Це питання на майбутнє. Той майбутній глобальний саміт миру, який є ініціативою України, він теж буде початковим. Тому що формування нової архітектури безпеки відбудеться не відразу, і нам важливо бути однією з країн – засновниць, щоб там були враховані наші інтереси. 

Не йдеться про переговори щодо завершення війни, це вважливо. Саме тому там немає росії. Йдеться про просування української позиції, формування спільної позиції багатьох країн світу, зокрема країн Глобального Півдня, щоб ця позиція врешті-решт вплинула на позицію росії і була таким початковим імпульсом в подальших мирних перемовинах», – вважає політолог. 

Він також додав, що країни глобального півдня, у своїй переважній більшості дотримуються умовно нейтральної позиції. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Politico розповіло про “саудівський розрахунок” у мирних переговорах щодо України

“Вони не підтримують війну росії проти України, але і не засуджують цю війну. У них є активні контакти з рф, проте вони об’єктивно зацікавлені в мирі в України, у відновленні зернової угоди, що важливо. Тому що війна негативно впливає на міжнародну торгівлю, провокує зростання цін на зерно, на продовольчі товари. Це не відповідає їхнім інтересам. Саме тому вони висувають мирні ініціативи.  

Тут не варто плекати ілюзії, що відбудуться ці зустрічі і вони будуть на нашому боці, а не на боці рф. Вони і так не на боці рф, але діалог з ними дозволить нам просувати наші позиції, наше бачення справедливого миру. Це дасть можливість залучити їх в спільних мирних ініціативах. Так чи інакше, це певною мірою буде працювати на наші позиції і інтереси.

Якщо ми цього не будемо робити – росія буде просувати свій порядок денний. А в їхніх мирних ініціативах для нас важливо, щоб вони враховували якомога більше нашу позицію і наші інтереси. Ось в чому мета”, – вважає Володимир Фесенко.

Нагадаємо 

Раніше УНН повідомляло, що зустріч щодо встановлення миру в Україні відбудеться вже 5-6 серпня в Саудівській Аравії. Про те, чому країною для зустрічі обрали Саудівську Аравію, які питання будуть обговорюватися та які наслідки після зустрічі можуть чекати росію, повідомив у коментарі політолог Ігор Рейтерович.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *