Румунія має на меті подвоїти потужності з транзиту українського зерна – міністр

Румунія має на меті подвоїти потужності з транзиту українського зерна - міністр

КИЇВ. 14 серпня. УНН. Румунія має на меті подвоїти пропускну спроможність українського зерна у місяць до свого флагманського чорноморського порту Констанца до 4 млн тонн у найближчі місяці, зокрема, через річку Дунай, заявив міністр транспорту країни Сорін Гріндяну, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Наймання більшої кількості персоналу для полегшення проходу суден Сулінським каналом на Дунаї та завершення проектів інфраструктури для сполучення, багато з яких фінансуються ЄС, дозволить Румунії збільшити пропускну спроможність, сказав Гриндяну.

“Я наголосив на важливості румунських залізничних, автомобільних та морських транспортних маршрутів для підтримки постійного потоку українського експорту”, – сказав Гріндяну після зустрічі з представниками ЄС, США, Молдови та України у придунайському місті Галац.

“Це була хороша зустріч, яка приведе нас до узгоджених заходів щодо збільшення пропускної спроможності транзиту зерна з більш ніж 2 мільйонів тонн на місяць наразі до майже 4 мільйонів тонн у найближчі місяці”, – зазначив Гріндяну.

За словами міністра, у румунського агентства з управління Дунаєм до кінця серпня буде 60 лоцманів, які заходитимуть і виходитимуть із Сулінського каналу. За його словами, проект, який фінансується ЄС, швидше за все буде завершено в жовтні.

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Кубраков, який був присутнім на зустрічі, як повідомляється, заявив, що Дунай залишається “одним з ключових і привабливих логістичних маршрутів для експорту української сільськогосподарської продукції”. І, з його слів, “Україна також зацікавлена у можливості організації додаткових місць” для “перевалки суден”.

“Ми також попросили румунську сторону забезпечити, щоб у день і з українських портів на Дунаї через Сулинський канал проходило щонайменше 14 суден”, – вказав він.

Доповнення

Україна є одним із провідних експортерів зерна у світі, а росія атакує її сільськогосподарську та портову інфраструктуру після відмови рф продовжити відкритий рік тому за посередництва ООН та Туреччини “зерновий коридор”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *