Розрив зернової угоди: Франція назвала це “шантажем” і закликала росію переглянути рішення

Розрив зернової угоди: Франція назвала це "шантажем" і закликала росію переглянути рішення

КИЇВ. 18 липня. УНН. Франція засудила вихід росії із “зернової угоди” і назвала “шантажем”, що впливає на глобальну продовольчу безпеку, пише УНН з посиланням на МЗС країни.

Цитата

“Франція засуджує призупинення росією її участі в Чорноморській зерновій ініціативі. росія несе всю відповідальність за блокування судноплавства в цьому морському просторі та незаконну блокаду українських портів. росія повинна припинити свій шантаж щодо глобальної продовольчої безпеки і переглянути своє рішення.”, – йдеться в заяві МЗС Франції.

Водночас у зовнішньополітичному відомстві зауважили, що спільно зі своїми партнерами Франція продовжить активізувати свою діяльність з метою зниження ризиків продовольчої нестабільності для найвразливіших груп населення в усьому світі, зокрема за допомогою коридорів солідарності ЄС, які мають надважливе значення і з березня 2022 року дали змогу вивезти з України 38 млн тонн зерна.

Франція також збільшила обсяг своєї міжнародної продовольчої допомоги на 2023 рік до більш ніж 840 млн євро, щоб допомагати тим, хто страждає від відсутності продовольчої безпеки та недоїдання внаслідок російської агресії проти України, йдеться в заяві.

Доповнення

росія вночі атакувала український порт Одеси ракетами і безпілотниками після того, як розірвала угоду, що дозволяла Україні експортувати зерно з Чорного моря. 

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак зазначив, що ворожий обстріл ракетами та «шахедами» портових міст півдня України, а саме Одеси та Миколаєва, у ніч на вівторок, є ще одною ознакою того, що росія намагається поставити під загрозу продовольство країн, які залежать від українського експорту.

російська атака сталась після обіцянки відплатити за вибух на кримському мосту, що, за словами москви, був спричинений ударами українських безпілотників.

Невдовзі після підриву мосту росія оголосила, що виходить з Чорноморської зернової ініціативи за посередництва ООН, підписаної в липні 2022 року, не схваливши її друге продовження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський зібрав Ставку: обговорили фронт, безпеку портів та експорт зерна морем

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *