Рада схвалила законопроект щодо протидії незаконному використанню безпілотників

Рада схвалила законопроект щодо протидії незаконному використанню безпілотників

КИЇВ. 13 липня. УНН. Український парламент приголосував за норматив щодо протидії незаконному використанню безпілотних повітряних суден. Закон спрямований зокрема на розширення повноважень правоохоронних органів, підтримання громадської безпеки та протидії терористичних актів, пише УНН з посиланням на представника уряду у Верховній Раді Тараса Мельничука.

Деталі

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому урядовий проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування правоохоронними органами безпілотних повітряних суден та протидії їх незаконному використанню № 8185. “За” проголосувало 263 народних депутатів України.

Метою закону є вдосконалення правового регулювання питань, пов’язаних із застосуванням безпілотних повітряних суден (БПС) у правоохоронній діяльності та протидією правопорушенням з їх використанням, а також забезпечення безпеки громадян, захисту об’єктів критичної інфраструктури, важливих державних об’єктів, інтересів суспільства та держави, йдеться в пояснювальній записці до нормативу.

Зазначається, що окремі положення законопроєкту передбачають розширення повноважень правоохоронних органів, що є “підґрунтям для створення дієвої системи протидії загрозам учинення за допомогою БПС терористичних актів (диверсій), а також забезпечення регулювання у сфері експлуатації цивільних БПС шляхом прийняття відповідних авіаційних правил”.

 Законопроект передбачає:

  • Заборону будь-яких польотів БПС над прикордонною смугою, за виключенням випадків, визначених Кабінетом Міністрів України, пунктами пропуску (пунктами контролю) через державний кордон України та контрольними пунктами в’їзду-виїзду, об’єктами Державної прикордонної служби України (зміни до ст. 10 Закону України «Про Державний кордон України»);
  • Надання Службі безпеки України, її органам і співробітникам, військовослужбовцям Національної гвардії України, а також поліцейським повноваження щодо запобігання, виявлення та припинення порушень порядку та правил використання повітряного простору України експлуатантами безпілотних повітряних суден, зокрема, шляхом примусового припинення польоту безпілотного повітряного судна, зазначив Мельничук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада удосконалила процедуру оцінки впливу на довкілля

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *