Упродовж місяця-півтора: у МОЗ розповіли, коли якість води у Чорному морі може вийти на доаварійні показники

Упродовж місяця-півтора: у МОЗ розповіли, коли якість води у Чорному морі може вийти на доаварійні показники

КИЇВ. 22 червня. УНН. Скоріш за все, впродовж місяця-півтора якість води в Чорному морі вийде на плюс-мінус адекватні, доаварійні показники. Адже впродовж декількох днів майже не знаходять вірусів. У воді наразі переважно бактеріальна флора. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в онлайн-інтерв’ю з медичним експертом ЮНІСЕФ Катериною Булавіновою, передає кореспондент УНН.

Цитата

«Дуже важко прогнозувати, моє враження, що його не буде (пляжного сезону в Одесі – ред.), і тут питання все ж мінної безпеки буде відігравати першочергову роль. Тому що море, поверхневі водойми мають певну тенденцію до самоочищення. Ми розуміємо, що навіть після потрапляння певної кількості хімікатів, після того, як у нас йде масивна бактеріальне, або вірусне забруднення, то через деякий час вода поверхневих водойм приходить до норми», – розповів Кузін.

За його словами, зараз вже можна бачити, що впродовж декількох днів майже не знаходять там вірусів.

«Тобто зараз вже переважно бактеріальна флора. Якщо раніше ми бачили віруси, бактерії та гельмінти, то зараз ми бачимо, що залишилися лише бактерії плюс гельмінти. Віруси вже йдуть, тому скоріш за все впродовж місяця-півтора ми вийдемо на плюс-мінус адекватні, доаварійні показники якості води саме в Чорному морі», – сказав Кузін.

Доповнення

На Одещині не зафіксовано спалахів інфекційних хвороб, але вода в морі забруднена.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *