Жоден сценарій подій на ЗАЕС не потребує проведення йодної профілактики – фахівці

профілактики – фахівці” />

КИЇВ. 22 червня. УНН. Жоден сценарій подій на Запорізькій АЕС не потребує проведення йодної профілактики. Безпідставне вживання пігулок калію йодиду загрожує здоров’ю. Про це повідомляє Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки, передає УНН.

Цитата

«На сьогодні немає причин вживати таблетовані препарати йоду чи його розчини. Безпідставне вживання пігулок Калію Йодиду загрожує вашому здоров’ю. Проковтування настоянки йоду, Бетадину або розчину Люголя можуть викликати серйозні опіки слизової та отруєння. Жоден сценарій подій на ЗАЕС не потребує проведення йодної профілактики», – йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що йодна профілактика – це насичення щитоподібної залози стабільним йодом для унеможливлення поглинання нею радіоактивних ізотопів йоду та попередження її опромінення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розвідка отримала інформацію, що рф розглядає сценарій теракту на Запорізькій АЕС – Зеленський

«Радіоактивний йод утворюється тільки за умови роботи енергоблока на потужності. Тобто, тоді, коли енергоблок АЕС генерує електроенергію. Останній діючий енергоблок Запорізької АЕС було переведено в стан зупину у вересні 2022 року. А це означає, що енергоблоки ЗАЕС знаходяться в зупині щонайменше 9 місяців та не генерують електроенергію протягом цього часу», – зазначається в повідомленні.

Держнауково-технічний центр повідомляє, що найдовший період напіврозпаду, коли кількість радіоактивної речовини зменшується в два рази, з ізотопів йоду має йод I-131, котрий становить близько 8 діб. Решта ізотопів радіоактивного йоду має ще коротший період напіврозпаду. Це в свою чергу означає, що з моменту зупину енергоблоків ЗАЕС пройшло щонайменше 34 періоди напіврозпаду даного ізотопу йоду.

«Тобто, його активність в останньому зупиненому реакторі на ЗАЕС зменшилась в мільярди разів порівняно з вереснем 2022 року. Таким чином, йодопрофілактика має сенс тоді і лише тоді, коли є реальна загроза надходження радіоактивного йоду в організм. А його на ЗАЕС немає», – йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МОЗ закликали не панікувати щодо можливої радіаційної небезпеки та нагадали, коли треба приймати таблетки

Отже, зазначається, що при гіпотетичній аварії чи теракті на ЗАЕС викид радіоактивних речовин не міститиме ізотопів йоду. Саме тому, йодопрофілактика не потрібна.

«Вживання препарату калію йодиду за таких умов є не лише марним, але й шкідливим. Рішення про прийом йоду приймається місцевими органами виконавчої влади на основі прогнозу радіаційної обстановки та на підставі наданої місцевим органам виконавчої влади інформації від представників експлуатуючої АЕС організації, МОЗ України, ДСНС України», – інформує Держнауково-технічний центр.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *