Звільнення вишок Бойка — у ВМС розповіли нові подробиці 12 вересня — новини Україна

Росіяни вже понад рік не контролюють частину Чорного моря, де розташовані

© Медіацентр Україна Втім, ця зона вважається “сірою”. Там постійно патрулює російська авіація. 

Речник ВМС Дмитро Плетенчук розповів, що після того, як було знищено корабель “Василь Бех”, російські окупанти не заходили до району “вишок Бойка”. В ефірі “Радіо Свобода” він констатував, що берегові війська ВМС вже понад рік контролюють цю частину Чорного моря. 

“Був у них такий корабель, який транспортував озброєння та особовий склад на острів Зміїний. І після цього вони зробили висновки. І більше року ми не спостерігали там присутності. Але не можна було виключати, що туди може зайти якась диверсійна група”, — сказав Плетенчук.

За його словами, в операції з повернення “вишок” під контроль України найважчим було – доплисти до них на надувних катерах, зважаючи на загрозу з повітря. 

“Все одно цю зону умовно можна вважати “сірою”, тому що російська авіація там знаходиться постійно. Вона веде розвідку і навіть завдає вогневої поразки. Цю проблему потрібно вирішувати. Вона полягає в ширшій площині. Йдеться про літаки F-16″, — резюмував він.

Нагадаємо, специфіка “вишок Бойка” полягає в тому, що після звільнення Зміїного між захисниками та окупантами за них велася постійна боротьба, втім, обидві сторони розуміли, що застосування зброї на газоконденсатних родовищах може мати потужні наслідки. Як наслідок, там відбувалися перемовини, погрози та провокації загальним маневруванням.Росіянам цей об’єкт був потрібен для розміщення там розвідувальної та радіолокаційної апаратури й протиповітряних засобів. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *