ЗСУ не вистачає мін — журналістка розповіла про критичну ситуацію на покровському напрямку — новини Україна

На фронті не вистачає мін. На покровському напрямку бригада ЗСУ отримує 10 штук калібру 120-мм на тиждень — воєнна кореспондентка

© Getty Images Там все ще снарядний голод. Захисники розповідають, що такої ситуації із мінами, як зараз, не було ніколи. 

Воєнна кореспондентка Юлія Кірієнко-Мерінова заявила, що українські військові на фронті, зокрема й покровському напрямку, не мають необхідної кількості мін для знищення ворожої піхоти. У дописі на своїй сторінці у соцмережі Facebook вона наголосила, що артилеристи ЗСУ не будуть для знищення “м’ясних штурмів” ворога витрачати дорогі снаряди для САУ Caesar, адже їх потрібно берегти для ліквідації, наприклад, колон з технікою противника. 

“Як відбивати штурми, наприклад, на покровському напрямку, де ворог відправляє своє мʼясо малими групами, коли тобі на бригаду дають на тиждень 10 мін 120-мм, — розповіла вона. — Вам можуть сказати, що ситуація з іншими калібрами трохи краще. Можливо. Але ви чули про пріоритетність цілей? … На ці групи мʼяса мають працювати міномети”. 

Дрони, продовжила вона, також не можуть врятувати ситуацію. 

“Наше виробництво 120-мм калібру нормально налагоджене. Склади тріщать, кажуть виробники. Але держава не замовляє. Все чекаємо від партнерів? … — запитує спікерка. — Хоч обіцяли ж купувати у власних виробників. Навіть в Міноборони цілу Агенцію з оборонних закупівель створили. А толку? Фронт переживає снарядний голод. Такої ситуації із мінами, як зараз, не було ніколи, кажуть мені воїни“. 

Нагадаємо, сержант ЗСУ у відставці та голова ГО “Українське об’єднання “Мрія” Юрій Гудименко розповів, що за останній місяць, з 16 серпня по 16 вересня, Агенція оборонних закупівель відправила ЗСУ від Міноборони 50 дронів Mavic 3T на всю армію. Він зауважив, що раніше на фронт таких безпілотників надходили тисячі. У відповідь на це в Агенції пообіцяли виконати контракт до кінця року. Там спробували виправдатися тим, що траплялися випадки, коли переможці відповідних тендерів через певний час відмовлялися від підписання контракту чи затримували постачання.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *