Зниження призовного віку в Україні — за яких умов це не вдасться зробити, відео — новини Україна

Якщо норми про зниження призовного віку не буде в новому мобілізаційному законодавстві, то такої зміни не буде — депутат

© Олег Дунда/Facebook В такому випадку Володимир Зеленський може скористатися правом вето. 

Депутат від партії “Слуга народу” Олег Дунда розповів, що якщо у новому мобілізаційному законодавстві не буде норми про зменшення призовного віку до 25 років, то цього не станеться й у реальності. Під час ефіру на Новини.Live він зауважив, що, відповідно до норм законодавства, силу має більш “свіжий” документ. 

“В цьому випадку буде мати силу цей законопроєкт (про мобілізацію — ред.), — сказав Дунда. — Але я думаю, що, якщо таке буде рішення про 27-25 (років — ред.), скоріш за все, буде вето президента. Є інструменти це вирішувати”. 

Нагадаємо, 2 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років. Експерти прогнозують, що це допоможе підтримати здатність української армії відновлювати та реконструювати бойові підрозділи, а також створювати нові. Але це лише один з багатьох чинників, які обговорюють у Києві для створення стійкого апарату генерування воєнних сил. 

Детальніше про мобілізацію в Україні читайте у матеріалах юриста LCF Law Group, молодшого лейтенанта запасу, інструктора із Tactical combat casualty care Володимира Романчука “Роки придатності: як молодь 18-25 років може бути мобілізована” та “Як покращити мобілізацію без бійок на вулицях і облав на чоловіків – відповіді юриста” на ZN.UA.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *