Зазіхання Росії на Харків – його озвучив Сергій Лавров

Зазіхання Росії на Харків вперше озвучив високопоставлений чиновник Кремля – ISW

© Russian Foreign Ministry – МИД России/facebook «Санітарну зону» в Україні росіяни хотіли б поширити на всю територію країни.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров під час радіоінтерв’ю заявив про намір Росії захопити місто Харків. Про це у черговому своєму звіті повідомив Американський Інститут вивчення війни ISW.

Дослідники кажуть, що Лавров став першим високопоставленим чиновником Кремля, який прямо назвав Харків можливою оперативною ціллю Росії.

Очільник зовнішньополітичного відомства РФ зазначив, що Харків «відіграє важливу роль» в ідеї президента Росії Володимира Путіна про створення демілітаризованої «санітарної зони» в Україні для захисту російських прикордонних населених пунктів від українських ударів.

Лавров нагадав, що Путін дуже чітко заявив, що російські війська повинні просунути лінію фронту досить далеко в Україну, щоб вивести російські поселення за межі зони українського удару.

ISW зауважує, що ця вимога є дуже нечіткою, і може поширюватися навіть і на всю територію України – доки існує незалежна Українська держава і вона бажає себе захищати.

На думку ISW, заяви Лаврова свідчать про те, що Кремль, ймовірно, використовуватиме ідею постійної зміни демілітаризованої «санітарної зони», щоб виправдати російські наступальні операції все далі і далі в Україну.

Раніше у команді президента України Володимира Зеленського висловили припущення, що удари Росії по українській енергетиці можуть бути підтвердженням того, що росіяни готують новий наступ. Не виключено, що головною ціллю агресора стане саме Харків, який останнім часом потерпає від особливо масштабних обстрілів. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *