Заміна Шойгу на Бєлоусова – що означає кадрове рішення Путіна для України

Що означає для України заміна Путіним міністра оборони на «придворного економіста» Бєлоусова

Андрєй Бєлоусов © EPA-EFE/VYACHESLAV PROKOFYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL Російський диктатор має намір і далі вести тривалу війну, максимально готуючи до цього країну, армію та народ

Кадрові зміни у російському силовому блоці – заміна Сергія Шойгу на Андрєя Бєлоусова на посаді міністра оборони РФ – свідчать про те, що російський диктатор Владімір Путін збирається підвищити ефективність Росії на полі бою та в економіці. 

«Для Києва ці кадрові перестановки означають, що впевнений у своїх силах Путін має намір і далі вести тривалу війну, максимально готуючи до цього країну, армію, народ. Відповісти на це Україна має відповідальною та системною спробою вибудовування машини ВПК, а не піар-машиною її окремих вузлів», – зазначає оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Путін змістив Шойгу. Чим має відповісти Україна?»

За словами Кравченка, за каденції Бєлоусова на міноборони РФ чекає аудит і контроль над гігантськими військовими витратами, боротьба з корупцією та кадрові чистки. 

«Призначення економіста на посаду міністра оборони за умов війни означає й підготовку Міноборони до тривалої затяжної війни з Україною», – пояснює оглядач. 

Бєлоусов є «державником з незаплямованою репутацією» та  відомий лояльністю до Путіна. Він брав безпосередню участь в адаптації російської економіки до західних санкцій після повномасштабного вторгнення в Україну та просуває ідею мобілізаційної економіки під гаслом «усе для фронту, усе для перемоги». На посаді першого віцепрем’єра Бєлоусов прославився як прибічник викачування коштів із найдохідніших компаній – гірничодобувних і металургійних гігантів – для збільшення державних резервів.

«Пропозиція поставити на чолі Міноборони одного з головних придворних економістів і головного державника в економблоці може означати, що Путін збирається вигравати війну на заводах ВПК і міжнародних ринках… Стратегія виграшу в цьому разі буде не в мобілізаціях і проривах, а в повільному тиску на Україну переважаючою міццю російського ВПК і економіки загалом, яку, вочевидь, прагнуть змусити ефективніше працювати на фронт і тил», – наводиться у статті коментар російського експерта Алєксандра Баунова щодо переміщення Бєлоусова на посаду міністра оборони. 

Нагадаємо, 12 травня Путін призначив звільненого з посади міністра оборони Сєргєя Шойгу секретарем Радбезу РФ замість Ніколая Патрушева. Останнього звільнили «у зв’язку з переходом на іншу роботу». 

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс, коментуючи заміну Шойгу, заявив, що Росія «отримала, ще одну маріонетку Путіна». Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що Путін прийняв рішення про заміну міністра оборони задля продовження війни проти України та закликав «не мати ілюзій, що Владімір Путін готовий до якихось мирних перемовин».  

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *