© EPA-EFE/ADAM VAUGHAN У Лондоні вважають, що Вашингтон дасть “зелене світло” під час Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.
П’ять колишніх міністрів оборони та експрем’єр-міністр закликали чинного прем’єра Великої Британії Кіра Стармера діяти в односторонньому порядку та дозволити ЗСУ здійснювати далекобійні удари по Росії за допомогою ракет Storm Shadow, адже затримки з цим питанням додаватимуть російському диктатору Владіміру Путіну сміливості. Тим часом The Times наголошує, що Королівство не ухвалить цього рішення без узгодження зі США, позаяк критично важливою в цьому випадку вважається наявність на ракетах американських систем наведення.
І хоча в адміністрації чинного американського президента Джо Байдена щодо цього питання є розколи, у Лондоні вважають, що Штати дадуть ЗСУ “зелене світло” під час Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.
“Важливо, щоб як союзники, які підтримують Україну, ми мали спільну стратегію для перемоги в майбутньому. Тепер ми обговорюємо це зі Сполученими Штатами та іншими ключовими союзниками, — наголосив міністр закордонних справ Британії Девід Леммі. — Ми прямуємо на Генеральну асамблею ООН, де всі зустрінемося із Зеленським менш ніж за 12 днів”.
Нагадаємо, за даними The Times, США дозволять ЗСУ далекобійні удари по території Росії, але лише за допомогою британських ракет Storm Shadow і французьких Scalp, адже у Лондоні та Парижі підтримують такий крок. Проте на застосування американських ATACMS заборона збережеться, оскільки у Вашингтоні все ще бояться ескалації. Це питання американський лідер Джо Байден та британський прем’єр Кір Стармер повинні були обговорити під час зустрічі в Нью-Йорку, але офіційно остаточного рішення досі немає.
Про те, чому союзники не дозволяють Україні бити по Росії далекобійною зброєю та коли США все ж таки ухвалять необхідне для Києва рішення, розповідає Володимир Кравченко у статті “Далекобійні ракети. Шість причин, через які США не дають Україні бити вглиб Росії”.