Удар ЗСУ по мосту через Чонгар – в ISW пояснили відсутність реакції російських військових оглядачів

Удар ЗСУ по Чонгарському мосту: чому мовчать Z-блогери – пояснення ISW

Удар по Чонграському мосту, який відбувся днями – лише один із цілої низки. На фото – альтернативна переправа, яку окупанти зводили в червні © Схеми

Відсутність реакції російських “військових оглядачів” на український удар по мосту через Чонгар є помітним переломом у російських репортажах про війну в Україні. Як вважають в Інституті вивчення війни, нинішня реакція (точніше її відсутність) може свідчити про те, що Кремль наказав російським військивим блогерам утримуватися від висвітлення певних тем.

Як ми вчора повідомляли, Збройні сили України здійснили успішний удар по мосту Чонгар на трасі М-18 (Джанкой-Мелітополь) між окупованим Кримом та окупованою Херсонською областю.

ISW не спостерігав жодної дискусії вищезгаданих блогерів з РФ щодо українського удару. Або дискусій в інформполі окупантів, які ще недавно просували заяву голови окупаційної адміністрації Херсонської області Володимира Сальдо про те, що російські війська нібито перехопили 12 українських крилатих ракет Strom Shadow, націлених на міст.

Єдиним іншим російським джерелом, яке прокоментувало ці удари, був місцевий російський новинний канал Telegram, який поширив імовірні заяви російських туристів у цьому районі про закриття мосту для руху. 

Російські мілблогери відреагували на український удар на мосту через Чонгар 22 червня масовим обуренням і занепокоєнням, вони  регулярно коментують як успішні, так і нібито невдалі українські удари по російській логістиці. 

Міст Чонгар є помітним переходом  уздовж важливої ​​російської наземної лінії зв’язку (GLOC), і дуже малоймовірно, що російські оглядачі добровільно проігнорували б успішний або невдалий український удар по мосту.

Раніше ISW оцінював, що вибрані російські мілблогери, можливо, формують своє висвітлення війни в Україні на користь кремлівських наративів через страх покарання Кремля після видалення відомих критичних голосів у російському інформаційному просторі, зокрема провоєнного критика Ігоря Гіркіна і фінансиста Wagner Group Євгена Прігожина.

Однак загальний страх перед покаранням Кремля навряд чи призведе до такої майже загальної відсутності висвітлення драматичної події, і більш імовірно, що конкретна директива Кремля не висвітлювати збої в критично важливих GLOC спричинила цю відсутність звітності.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *