Ілюстрація © Міноборони РФ Є ймовірність повторної атаки.
У ніч із 18 на 19 вересня у Харкові прогриміла серія потужних вибухів. Перед цим Повітряні сили ЗСУ попередили про загрозу застосування балістичних ракет зі сходу.
Міський голова Харкова Ігор Терехов підтвердив вибухи та закликав людей бути в укриттях.
За даними моніторингових пабліків, росіяни дійсно б’ють балістичним озброєнням по населеному пункту.
Як розповів очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов, попередньо, зафіксовані удари у Шевченківському районі міста на відкритій території.
Інформація про постраждалих на момент публікації не надходила. Посадовець зауважив, що існує імовірність повторної атаки.
Згодом Терехов зазначив, що удари прийшлися по лісосмузі і на місці “прильотів” сталася пожежа. За його словами, пошкоджень зазнали житлові будинки, які знаходяться неподалік від епіцентрів вибухів – там вибиті шибки. Наслідки російської атаки ще уточнюють.
Як захистити себе під час ракетного і дронового удару
Під час загрози ракетного обстрілу чи дронової атаки необхідно піти до укриття. Зокрема найкраще ховатися у:
- бомбосховищах;
- метро;
- під’їздах без вікон.
Якщо поруч немає укриття, то можна сховатися вдома. Для цього слід дотримуватися правила двох стін – між вами та вулицею з усіх боків має бути щонайменше дві стіни. Можна сісти в кутку кімнати нижче рівня вікна. Навпроти вас має бути стіна.
На кухні та у ванній кімнаті ховатися небезпечно – там є багато крихких та гострих предметів.
У під’їзді будинку можна сховатися, якщо сісти на сходах між поверхами. Якщо ви в багатоповерхівці, то важливо спуститися щонайменше на два поверхи нижче даху. У триповерховому будинку найбільш безпечним вважається другий поверх.
Раніше ми писали, що необхідно робити при сигналі повітряної тривоги.