У Росії оголосили навчання ядерних сил – у відповідь на погрози з боку Заходу

У Москві оголосили про навчання з ядерною зброєю «через погрози» у бік Росії

© EPA-EFE Путін наказав Міноборони провести навчання сил, які мають на озброєнні тактичну ядерну зброю

Міністерство оборони РФ оголосило про те, що отримало доручення від Владіміра Путіна провести навчання нестратегічних (тактичних) ядерних сил. Заявляється, що ці дії відбуваються у відповідь на «провокаційні заяви та погрози» «на адресу Російської Федерації».

«З метою підвищення готовності нестратегічних ядерних сил до виконання бойових завдань, Генеральним штабом розпочато підготовку до проведення найближчим часом навчання з ракетними з’єднаннями Південного військового округу із залученням авіації, а також сил Військово-морського флоту», – оголосило російське міноборони 6 травня, передає пропагандистська агенція «Интерфакс».

У повідомленні уточнюється, що метою навчань є «підтримка готовності особового складу та техніки частин бойового застосування нестратегічної ядерної зброї для реагування та з метою безумовного забезпечення територіальної цілісності та суверенітету російської держави у відповідь на провокаційні заяви та погрози окремих західних офіційних осіб на адресу Російської Федерації». Про які загрози йдеться, у повідомленні міноборони Росії не уточнюється.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що його держава готова розмістити ядерну зброю союзників по НАТО на своїй території для стримування агресії Росії, яка вже розмістила ядерну зброю в Білорусі. Пізніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що в Альянсі не розглядається такий сценарій.

За словами американського генерала Бена Годжеса, у Росії розуміють, що їхня ядерна зброя ефективна тоді, коли нею лише лякають. В результаті союзники України, ухвалюючи рішення про надсилання допомоги, керуються страхом ескалації. За даними Gallup International, Україна входить до країн з низьким рівнем страху перед ядерною загрозою.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *