У Держдепі розповіли про своє ставлення до ініціативи України з повернення чоловіків з-за кордону

У Державному департаменті США прокоментували рішення  України про повернення чоловіків з-за кордону

Там питання назвали “складним”, але таким, що його має вирішувати виключно керівництво держави.

Сполучені Штати не мають позиції щодо намірів України повертати додому з-за кордону чоловіків мобілізаційного віку. Про це заявив офіційний представник Державного департаменту США у Брюсселі Деніел Сайзек у коментарі «Радіо Свобода».

«Складне питання щодо того, що робити, особливо з чоловіками, які зараз поза Україною. Але уряд України має право визначати свою політику. Немає жодного рішення чи позиції від уряду США – допомоги чи не допомагати Україні в цій сфері», – прокоментував він рішення Києва про  призупинення консульських послуг за кордоном для українських чоловіків мобілізаційного віку.

Він наголосив, що це — справа українського уряду, однак закликав керівництво України поставитись до питання з усією уважністю.

«Зрозуміло, що потрібні люди для ЗСУ, аби захищати країну… Це складне питання і важко сказати. Важливо, що Європа, і певною мірою США теж – вітали українців, які вирішили, що їм та їхнім родинам потрібно було виїхати з України, і це була ще одна важлива частина підтримки Європи. Водночас правильно, що уряду України потрібно інтенсивно та серйозно вивчати ситуацію. І ситуацію щодо людей для ЗСУ – це природно, і уряд США поважає право уряду України визначати свою політику», – зазначив представник Держдепартаменту.

Раніше уряд України заборонив пересилати закордонні паспорти і паспорти громадянина України за кордон.

З 23 квітня МЗС наказало керівникам  дипломатичних установ тимчасово призупинити надання консульських послуг військовозобов’язаним чоловікам.

У Німеччині заявили, що рішення Міністерства закордонних справ України про призупинення консульського  обслуговування чоловіків-громадян України не вплине на їхній статус біженців. Головне, щоб німецька влада мала хоча б якусь можливість встановити особу.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *