Витік документів Пентагону – обвинувачений Тейшейра хоче, щоб його звільнили як Трампа

Підозрюваний у витоку секретних даних про війну в Україні вимагає, щоб його звільнили з-під варти – як Трампа

© The New York Times Джек Тейшейра наголошує, що експрезидент Трамп, звинувачений за тими ж статтями, – на свободі  

Військовослужбовець Військово-повітряних сил Національної гвардії штату Массачусетс Джек Тейшейра, якого звинувачують у розміщенні в соціальній мережі Discord великої кількості секретних документів (в тому числі щодо російсько-української війни), 17 липня звернувся до судді з проханням переглянути рішення про його утримання під вартою. Тейшейра та його адвокати зазначають, що його звинувачують за тими ж федеральними статтями, що й колишнього президента Дональда Трампа, а прокурори не заперечували проти звільнення Трампа, повідомляє CNN.

У травні суддя штату Массачусетс постановив, що 21-річний Тейшейра буде утримуватися у в’язниці до суду за звинуваченнями за Законом про шпигунство після того, як прокурори стверджували, що він недбало поводився з надважливою інформацією, що становить державну таємницю. Магістратський суддя Девід Хеннесі заявив, що Тейшейра становить постійну загрозу національній безпеці.

17 липня адвокати Тейшейри в новій заяві стверджували, що суддя повинен скасувати рішення про утримання Тейшейри під вартою, вказуючи на кількох інших обвинувачених у кримінальних справах, які були звільнені в очікуванні суду – у тому числі на Трампа.

«Припущення про те, що пан Тейшейра може втекти через те, що йому відомо, повністю спростовуються аргументованим рішенням уряду не застосовувати запобіжний захід у вигляді взяття під варту в інших справах про шпигунство, в тому числі нещодавно щодо колишнього президента Дональда Трампа і його особистого помічника Уолта Наута, яких звинувачують, серед іншого, в неправомірному поводженні з секретною інформацією, що становить державну таємницю, і в змові з метою перешкоджання правосуддю», – заявили адвокати Тейшейри.

Крім того, адвокати зазначили, що і Трамп, і Наут «володіють надзвичайними засобами для втечі зі Сполучених Штатів. … Проте ризик втечі, пов’язаний з їхнім знанням інформації про національну безпеку, і їхня ненормальна здатність до втечі, навіть не призвели до того, що жодному з них не було пред’явлено вимогу здати паспорт».

Нагадаємо, що Тейшейра не визнав себе винним за висунутими федеральними звинуваченнями – як і експрезидент Трамп.

Тим не менш, ситуації мають принципові відмінності, зазначає CNN. Тейшейра зіткнувся з «втратою засобів до існування», і, маючи особистий капітал менше 20 тис. доларів є привабливою мішенню для іноземних супротивників, які можуть захотіти його завербувати.

«Якщо противник або навіть ідейний прихильник надасть засоби і можливість уникнути дії американського законодавства, ніщо не дає підстав вважати, що відповідач, як і інші до нього, не скористається можливістю втечі», – стверджував раніше Департамент юстиції.

Згідно з обвинувальними документами, Тейшейра мав допуск до державної таємниці і, як стверджується, почав розміщувати інформацію про секретні документи в Інтернеті приблизно в грудні 2022 року, а фотографії документів – у січні 2023-го. Документи включали широкий спектр секретної інформації, в тому числі прослуховування ключових союзників і супротивників, а також відверті оцінки стану війни в Україні.

Related video

За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, зміст оприлюднених даних є сумішшю правдивої, неправдивої та застарілої інформації.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *