Виплати сім’ям загиблих військових 2023 – хто має право на фінансову допомогу

Виплати рідним: хто може отримати допомогу у випадку загибелі військового

© 17-та окрема танкова Криворізька бригада імені Костянтина Пестушка/facebook Юристка дала відповідь на це питання.

Війна, яку розпочала Росія, забирає життя цивільних і військових. Родичі загиблих захисників та захисниць можуть отримати виплати від держави.

Юристка практики військового права юридичної компанії «Приходько та партнери»  Тетяна Козян розповіла, хто саме може претендувати на компенсацію у зв’язку з загибеллю військовослужбовця під час виконання бойових обов’язків.

Таке право мають батьки загиблого, один із подружжя (якщо така людина не одружилася вдруге), неповнолітні діти та особи, які перебували на його утриманні. Рідні діти мають право на частку в такій компенсації, якщо загиблий зазначений їх батьком (чи матір’ю). Тут немає значення, чи народжені вони у шлюбі, чи поза шлюбом. Головне – документальне підтвердження факту батьківства.

Якщо факт утримання дітей доведено у судовому порядку чи нотаріально завіреною довідкою, вони теж можуть претендувати на частку в компенсації. Тут вже йдеться не про рідних, усиновлених чи прийомних дітей, а про пасинка чи падчерку.

 Єдина різниця полягатиме в тому, що у випадку з рідними дітьми буде достатньо документів, які підтверджують батьківство, а у випадку з падчерками та пасинками потрібен захист прав такої дитини у судовому порядку.

Чи можуть отримати компенсацію повнолітні діти загиблого

На сьогодні діє правова норма, згідно з якою повнолітні діти загиблого чи загиблої не мають права на згадану виплату, за винятком ситуації, коли така дитина навчається на денній формі навчання у виші. Тоді вона матиме право на отримання своєї частки з компенсації за загиблого до 23 років.

Юристка також додала, що законодавство в цій темі є достатньо динамічним, тож воно постійно адаптується до вимог часу. На сьогодні у Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується розширити коло осіб, які зможуть отримати згадану виплату. Запропоновано внести до цього переліку і повнолітніх дітей.

Related video

Президент України підписав закон, який передбачає зміни у доплатах та відпустках для українських військових. Нагадаємо, хто з військовослужбовців тепер буде отримувати додаткову винагороду.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *