Викрадення РФ дітей в Україні – Київ вимагає від Росії надати список депортованих дітей

Кулеба закликав спільно вимагати від Росії негайно надати список дітей вивезених з України

© https://www.president.gov.ua/ Глава МЗС також закликав надати доступ до цих дітей представникам міжнародних правозахисних і моніторингових місій.

Глава МЗС України  Дмитро Кулеба на дебатах Генеральної асамблеї ООН щодо України закликав спільно вимагати від РФ негайно надати список депортованих українських дітей, інформує “Інтерфакс-Україна”.

“Ми вітаємо рішення генерального секретаря ООН внести до додатка його доповіді про дітей та збройний конфлікт згадку про російські збройні сили та пов’язані з ними збройні формування через серйозні злочини, які вони скоїли проти дітей в Україні. Ми маємо спільно вимагати від РФ негайно надати список дітей, вивезених з України в Росію, а також надати доступ до цих дітей представникам міжнародних правозахисних і моніторингових місій”, – наголосив Кулеба. 

Міністр також повідомив, що РФ незаконно депортувала щонайменше 19 474 дитини, з них 4 390 є сиротами або позбавлені батьківського піклування. Кулеба зазначив, що лише 383 дитини повернулися до своїх родин, а десятки тисяч досі чекають на допомогу. 

Саудівська Аравія і Туреччина намагаються укласти угоду про репатріацію українських дітей, вивезених до Росії і утримуваних у дитячих будинках, або усиновлених російськими сім’ями.

Нагадаємо, виступаючи 15 травня в Радбезі ООН постпред України Сергій Кислиця заявив, що внаслідок російської агресії вбито 480, поранено 967 та депортовано понад 19 тисяч українських дітей. Кількість викрадених Росією дітей не є точною й у офіційних даних фігурують лише верифіковані. За словами уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, кількість депортованих дітей сягає приблизно 150 тисяч.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *