Виготовлення САУ Богдана в Україні — Зеленський заявив про зростання темпів виробництва — новини Україна

Зеленський: У квітні ОПК країни випустить десять САУ

© Радіо Свобода На момент початку повномасштабного вторгнення у нашої держави була лише одна така установка. 

У грудні Україна виготовляла шість самохідних артилерійських установок “Богдана” на місяць, а потім цей показник зріс до восьми. Вже сьогодні президент Володимир Зеленський повідомив, що у квітні ОПК держави виготовить десяток цих САУ, а у травні їх буде ще більше. У повідомленні на своєму Tg-каналі він констатував, що частка українського озброєння у ЗСУ постійно зростає. 

“Держава укладає з нашими підприємствами серйозні, тривалі контракти, які дають прогнозованість, можливість набирати людей і залучати інвестиції, — розповідає президент. — Вже цього місяця наша промисловість уперше видає 10 САУ “Богдана”, у травні й далі — ще більше”. 

На момент початку повномасштабного вторгнення в України була лише одна така установка. 

САУ “Богдан” — це українська колісна гаубиця, обладнана гарматою калібру НАТО, тобто 155 мм. Випробування установки завершилися у квітні 2022-го, а у червні вона вже пройшла бойове хрещення у боях за острів Зміїний, знищивши ЗРК “Панцир” та ліквідувавши ворожу станцію РЕБ. Станом на кінець 2023-го було виготовлено близько 30 таких САУ. Зараз триває розробка причіпної версії гармати, яка матиме такий же ствол, але буксуватиметься вантажівкою. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *