Стало відомо, скільки виділить Литва на військову допомогу Україні

© EPA/ ALDA KALNINA Кошти спрямують у Фонд підтримки України.

Литва планує виділити цього року €1,2 млрд у Фонд підтримки України, повідомляє Укрінформ із посиланням на міністерку внутрішніх справ Литви Аґне Білотайте на пресбрифінгу після зустрічі  міністрів внутрішніх справ України, Литви, Латвії та Естонії у Львові.
Кошти підуть на закупівлю боєприпасів та військової техніки. €400 тис будуть скеровані на удосконалення системи безпеки в українських школах, зокрема встановлення металодетекторів.

«Як влада, так і народ Литви розуміють важливість надання допомоги Україні. Ми готові надавати підтримку, як у військовій так і цивільній сферах, адже усвідомлюємо, що наразі ви боретесь за нас. Ми би хотіли наголосити, що, можливо, ми невелика країна, оскільки нас лише три мільйона, тому сума допомоги, яку ми надаємо, сягає €1,2 млрд євро. Ми будемо докладати абсолютно усі зусилля, щоб продовжувати підтримувати вас, і будемо стояти з вами до перемоги», — зазначила Білотайте.

Міністерка наголосила, що Литва також продовжує реабілітацію українців, які постраждали від війни. Наразі допомогу вже отримали 500 осіб і країна готова прийняти ще 200.

Глави МВС Латвії, Литви, Естонії та України обговорили співпрацю у питаннях міграції, роботи прикордонних підрозділів, поліції та захисту людей з метою розбудови єдиного європейського простору реагування на пов’язані з агресією Росії виклики.

11 квітня Литва передала  Україні чергову партію військової допомоги. Зокрема, до неї увійшли антидрони, генератори та розкладні ліжка.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *