США хочуть надати Україні 50 млрд доларів за рахунок заморожених російських активів

США ініціюють новий пакет допомоги Україні до 50 млрд доларів  – за рахунок Росії

© 45 окрема артилерійська бригада ЗСУ Вашингтон хоче заручитися для цього підтримкою партнерів по G7

США ведуть переговори з близькими партнерами по «Великій сімці» щодо надання Україні нового пакету допомогу на суму до 50 мільярдів доларів. Планується, що ці кошти будуть погашені за рахунок прибутків від активів російського центробанку, які були заморожені на Заході після російського вторгнення в лютому 2022 року та на які нараховуються відсотки.

За словами людей, знайомих з пропозицією, план обговорюється серед країн «Великої сімки», причому США наполягають на укладенні угоди під час зустрічі лідерів G7 в Італії у червні. За їхніми словами, дискусії на цю тему були складними, і укладення угоди може зайняти місяці. Цей крок також посилить тиск на Європейський Союз, щоб він відмовився від своїх заперечень проти використання заморожених російських активів, повідомляє Bloomberg.

Відповідаючи на запитання про таку пропозицію, в якій США або підгрупа країн «Великої сімки» надають гроші на допомогу, які ЄС повертає за рахунок заморожених активів, міністр фінансів США Джанет Єллен сказала, що «це те, що ми обговорюємо».

«В ідеалі, ми б хотіли, щоб у цьому брала участь уся «Велика сімка», а не лише Сполучені Штати», – сказала Єллен в інтерв’ю Bloomberg третього травня.

Нагадаємо, що більшість європейських країн виступають проти повної конфіскації активів і скептично ставляться до пропозицій, які, на їхню думку, можуть підірвати стабільність євро або наразити їх на небезпеку з боку Росії. 

Крайнім терміном для прийняття політичного рішення щодо російських активів називають саміт G7 13-15 червня із розрахунком, що восени механізм може почати генерувати для України кошти з близько 300 млрд доларів. Які варіанти розглядатимуть і скільки все ж зможе отримати Україна пише Олена Галушка у статті «Заморожені російські активи. Чи варто сподіватися на їхню передачу Україні» на ZN.UA.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *