Ситуація на лівобережжі Херсонщини 25 жовтня — російські блогери заявляють про успіхи ЗСУ — новини Україна

Що відбувається на лівобережжі Херсонщини: у ISW проаналізували російське інфополе (карта)

© Батальйон «Братство» Тим часом українська сторона від гучних заяв про територіальні здобутки на цій ділянці фронту утримується. 

В Інституті вивчення війни США вважають, що українські диверсанти висадилися біля села Підстепне на лівому березі Дніпра, яке знаходиться у 20 км на схід від Херсона, й захопили там ділянку, що сполучає села Пойма, Козачі Лагері та Кринки. Щоправда, фахівці ISW у своїх аналізах посилаються на російських мілітарі-блогерів. 

Аналітики переконують, що захисники перекинули резерви на острови в дельті Дніпра та намагаються прорватися до сіл Пойма та Піщанівка. Ба більше, окремі групи ЗСУ продовжують переправлятися через річку на човнах.

У Міноборони РФ, яке є одним з джерел ISW, стверджують, що територіальних здобутків у захисників поки що немає. Тим часом інші російські джерела заявляють, що Сили оборони контролюють частину села Кринки і утримують позиції біля Антонівського шосе та залізничного мосту. 

Нагадаємо, ще у вересні українська сторона підтверджувала, що ЗСУ утримували певні позиції на окупованому лівобережжі Херсонської області. У Силах оборони маневри захисників пояснювали їх намаганнями створити зачищену 15-кілометрову смугу, аби зменшити кількість обстрілів правого берега. 

Втім, наприкінці жовтня факт присутності захисників на лівому березі знову з’явився на слуху. Зокрема й через аналіз ISW, аналітики якого заявляють, що сьогоднішні операції захисників там – наймасштабніші від початку повномасштабної війни. Та навіть попри той факт, що росіянам протягом доволі тривалого часу не вдається вибити захисників з цієї частини Херсонської області, у ЗСУ стримано коментують ситуацію там, зазначаючи, що стверджувати про успіхи захисників, посилаючись на російських мілітарі-блогерів, не варто. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *