Ситуація на Харківщині – росіяни захопили кілька населених пунктів біля кордону з Білгородською областю: карта

Росіяни захопили кілька сіл під час вчорашнього наступу на Харків – на що тепер вони можуть розраховувати: ISW (карта)

© 44 окрема артилерійська бригада імені гетьмана Данила Апостола/Facebook Загарбники окупували щонайменше чотири села.

Росіяни захопили кілька населених пунктів Харківщини біля кордону з Білгородською областю РФ. Про це повідомив Американський Інститут вивчення війни ISW.

У черговому своєму звіті выйськовы аналітики з посиланням на українського журналіста Юрій Бутусов і українське видання «Українська правда» розповіли, що російські війська захопили села Стрілечу, Красне, Пильну та Борисівку (усі на північний схід від Липців), а також закріпилися на українській території на плацдармі глибиною у п’ять кілометрів та у 10 кілометрів завширшки.

Геолокаційні кадри, які має ISW, підтверджують, що російські війська захопили Пильну та просунулися на південь від населеного пункту.

ISW з високою достовірністю оцінює, ґрунтуючись на достовірних українських звітах та переконливих доказах, що російські війська захопили й Стрілечу, Красне та Борисівку, хоча ще не спостерігав геолокаційного підтвердження цієї оцінки.

В ISW кажуть, що 10 травня війська РФ розпочали наступ вздовж російсько-українського кордону на півночі Харківської області та досягли значних тактичних успіхів. Наразі російські війська здійснили дві обмежені операції в цьому районі: одну на північ від Харкова в напрямку Липців і одну на північний схід від Харкова поблизу Вовчанська.

Kharkiv Battle Map Draft May 10,2024.png (1.80 MB)

Kharkiv Battle Map Draft May 10,2024.png (1.80 MB)

Російські оглядачі також стверджували, що в районі Вовчанська росіяни теж захопили кілька населених пунктів – Зелене, Огірцеве та Гатище (всі на захід від Вовчанська). При цьому ISW не знайшло підтвердження цих заяв. Однак агентство Reuters повідомило, що високопоставлене українське військове джерело заявило, що російські сили просунулися щонайменше на один кілометр у глибину біля Вовчанська.

Стратегічне значення нового наступу на Харківщину, на думку ISW полягає у тому, щоб відтягти живу силу та техніку ЗСУ з інших критичних ділянок фронту на сході України.

Раніше повідомлялося, що український інформаційний ресурс DeepState зауважив, що відтягування українських сил – то лише задача-мінімум для російської армії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *