Ситуація на Харківщині 12 травня – росіяни намагаються оточити Вовчанськ: карта

ISW звинувачують Захід у тому, що Вовчанськ опинився на межі оточення: карта

© Міноборони Росії / Telegram Росіяни намагаються перерізати шляхи сполучення з обороною міста.

На півночі Харківської області росіяни намагаються оточити Вовчанськ. Такий висновок у черговому своєму звіті Американський Інститут вивчення війни ISW робить виходячи з того, що російські війська підходять до міста через Бугруватку, Старицю та Ізбицьке із заходу по дорозі С-210817 та через Вовчанські Хутори зі сходу по дорозі О-210825.

В ISW кажуть, що захоплення Росією будь-якого з цих населених пунктів перерізало б зазначені шляхи сполучення з Вовчанськом. Російські війська також все частіше обстрілюють мости через прилеглі водойми, щоб ізолювати українську оборону Вовчанська від інших районів.

Kharkiv Battle Map Draft May 12,2024.png (1.48 MB)

Kharkiv Battle Map Draft May 12,2024.png (1.48 MB)

Український військовий оглядач Костянтин Машовець оцінив, що наступ на Вовчанськ є основним російським ударом на півночі Харківщини. Експерт вважає, що російські війська мають намір обійти місто з південного заходу та півдня. Машовець зазначив, що наближеність Вовчанська до кордону з Росією надає військам РФ багато можливостей: дозволяє швидко доставляти пальне та зброю на передову та забезпечувати стабільну вогневу підтримку без переміщення артилерії.

В ISW вважають, що російський наступ на Вовчанськ значною мірою є наслідком політики Заходу, згідно якої українські сили не можуть використовувати надані союзниками системи для ударів по законних військових цілях у Росії. Через це росіяни змогли безкарно сформувати біля українських кордонів наступальні угруповання.

Раніше Генштаб ЗСУ повідомив, що нині ведуться бої за прикордонне місто Вовчанськ. Ворог задіяв значні сили для ведення наступу на місто у складі до п’яти батальйонів та не рахується із власними втратами. На даний час росіяни мають тактичний успіх.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *