Розвиток українського ОПК — Чмут вважає, що Україна може продавати зброю — новини України

Вихід на іноземний ринок сприятиме залученню нових інвестицій в український ОПК — Чмут

© Тарас Чмут / Facebook Зараз він виробляє втричі менше продукції, ніж здатен, пояснює волонтер. Все через брак коштів. 

Очільник фонду “Повернись живим” Тарас Чмут вважає, що слід відкрити експорт для українського бізнесу, пов’язаного з мілітарним спрямуванням. У повідомленні на своїй сторінці у соцмережі X він наголосив, що оборонно-промисловий комплекс нашої країни здатний виготовляти втричі більше продукції, ніж може профінансувати державний бюджет. 

У Мінстратегпромі повідомили, що він становить 40 млрд доларів, з яких лише 6 млрд використовують для закупівлі озброєння, зокрема й у вітчизняних виробників. Чмут закликав запам’ятати цю статистику, адже вона показує, чому “фонди купують зброю, авто, модернізують ЗРК та роблять щодня усю свою роботу”. 

Сьогодні український ОПК не покриває потреби України для ведення війни проти Росії через брак фінансових ресурсів. Але вихід на міжнародний ринок може допомогти з залученням нових інвестицій, які можна буде спрямувати на потреби війська, додає він. 

“Час відкривати експорт для ОПК і починати заробляти валюту, завойовувати ринки та йти у спільні виробництва з партнерами. З цієї війни ми маємо вийти з мілітарною економікою, де значний відсоток — це саме ОПК: як державний, так і приватний”, — вважає Чмут.

Нагадаємо, очільник Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм заявив, що після Євромайдану Міноборони країни керувалося бізнес-інтересами в питанні оборонної промисловості, додаючи, що і тоді нова влада швидко “закрилася” від громадянського суспільства. За його словами, Україна експортувала зброю протягом усіх років після Революції гідності, вже перебуваючи в стані війни з РФ. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *