Росіяни в Криму збили свій же літак – це страх перед ударами ЗСУ, а не технічна несправність російської ППО

Росіяни в Криму збивають свої літаки через страх перед ударами з боку України, а не технічні несправності ППО – британська розвідка

Фото ілюстративне © EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV У Британській розвідці пояснили, що ще може означати подібний «дружній вогонь». 

«Дружній вогонь» російської системи ППО по своїх же літаках в окупованому Криму – це не технічна проблема, вважають у британській розвідці. Там переконані, що причина полягає зовсім в іншому.

Так, 28 березня Telegram-канали повідомили, що над Кримським півостровом російські окупанти збили власний літак Су-27. Тоді Міхаіл Развожаєв, якого окупанти вважають «губернатором» Севастополя, заявив, що сталася технічна несправність. 

При цьому британська розвідка нагадала, що за кілька днів до інциденту – 24 березня – Україна завдала ударів по цілях в Севастополі, а також по Чорноморському флоту РФ. Ці удари, майже напевно, як зазначили в розвідці, стали причиною приведення місцевої російської системи ППО у підвищену готовність.

«Раніше надходили непідтверджені повідомлення про подібні випадки дружнього вогню, як правило, після періодів дій України проти російських військ на незаконно окупованій території. Існує реалістична ймовірність того, що не технічна проблема, а підвищений тиск і напруга серед російських операторів ППО, викликані страхом перед подальшими діями України, призводять до того, що вони ненавмисно збивають власних пілотів і літаки», – зазначили у британській розвідці.

Там додали, що цей випадок та інші, якщо вони підтвердяться, ймовірно, підкреслюють брак обізнаності та координації між елементами російських збройних сил. Разом з тим це демонструє вторинний вплив дій України.

Березень 2024 року видався поганим місяцем для Чорноморського флоту Росії. Протягом минулого місяця внаслідок ударів ЗСУ, затонув російський сторожовий корабель «Сєргєй Котов». Крім того, пошкоджені великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський», розвідувальний корабель «Іван Хурс»,  ВДК «Ямал» та ВДК «Азов».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *