Росія загрожує ядерною зброєю через прибуття F-16 в Україну

У Росії вирішили зупинити постачання F-16 Україні заявами про те, що вважатимуть літаки носіями ядерної зброї

© EPA-EFE/YONHAP SOUTH KOREA OUT Оголосивши навчання ядерних сил, у РФ сподіваються дати «протверезний сигнал Заходу»

У російському МЗС заявили, що Москва «сприйматиме» поставлені Україні літаки F-16 як носії ядерної зброї. Таким чином, у Росії сподіваються дати «протверезний сигнал Заходу», який «реалізує ворожий курс» щодо завдання РФ «стратегічної поразки».

«Найближчим часом очікується поява на українському театрі військових дій багатофункціональних літаків F-16 американського виробництва. Як неодноразово вказувалося з російської сторони, ми не можемо ігнорувати той факт, що ці авіазасоби відносяться до платформ подвійного оснащення – неядерного та ядерного. Літаки цього типу довгі роки становили основу авіапарку, який задіяний у так званих «спільних ядерних місіях» НАТО. Безвідносно того, в якій саме модифікації будуть поставлятися ці літаки, сприйматимемо їх як носії ядерної зброї і розглядатимемо цей крок США та НАТО як цілеспрямовану провокацію», – йдеться у заяві МЗС РФ від 6 травня.

У російському дипломатичному відомстві назвали майбутнє постачання літаків F-16 Україні «і деякі інші дії» членів НАТО такими, що «усвідомлено ведуть справу до подальшої ескалації української кризи у бік відкритого військового зіткнення країн НАТО з Росією в рамках реалізації ворожого курсу на нанесення нашій країні «стратегічної поразки».

У цьому зв’язку МЗС РФ нагадав, що Росія може застосувати ядерну зброю для «захисту суверенітету та територіальної цілісності», а також заявило, що оголошені за дорученням російського диктатора Владіміра Путіна навчання із залученням сил і засобів ядерного стримування «покликані стати протверезним сигналом Заходу».

Нагадаємо, за словами американського генерала Бена Годжеса, у Росії розуміють, що їхня ядерна зброя ефективна тоді, коли їм тільки лякають – в результаті союзники України, ухвалюючи рішення про відправку допомоги, керуються страхом ескалації.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *