Росія вийшла з зернової угоди – у ЄС заявили, що це використання голоду людей в якості зброї

«Використання голоду людей в якості зброї» – Боррель про вихід Росії з зернової угоди

© Getty Images У ЄС вважають, що РФ «створить багато проблем для багатьох людей в усьому світі»

Високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель звинуватив Російську Федерацію у використанні голоду людей в якості зброї. Таким чином він прокоментував новини про вихід Росії із зернової угоди, яка дозволяла безпечно експортувати українське зерно з чорноморських портів на світові ринки. 

«Я маю звинуватити Росію в цьому рішенні. Абсолютно невиправдане використання голоду людей в якості зброї», – заявив Боррель, чиї слова наводить «Голос Америки». 

За словами європейського дипломата, Євросоюз буде «робити все можливе», щоб зробити українське зерно доступним для людей, які його споживають.   

«Мені дуже прикро констатувати, що сьогодні Росія відмовилася продовжити цю [зернову] угоду і це щось дуже серйозне, що створить багато проблем для багатьох людей у всьому світі», – сказав Боррель.

Нагадаємо, що 17 липня Росія заявила, що не продовжить участь у зерновій угоді. Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, коментуючи вчинок РФ, назвала його «цинічним кроком». Вона додала, що українська агропродукція буде вивозитися з України на світові ринки «коридорами солідарності» Євросоюзу.

Related video

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що незважаючи вихід Росії з «зернової угоди», Україна може продовжити експорт зерна.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *