Росія може атакувати атомні станції в Україні — Володимир Зеленський виступив з попередженням — новини Україна

АЕС можуть стати наступними цілями Росії — Зеленський

© Getty Images А дикунські ігри окупантів зі станцією на тимчасово окупованому Запоріжжі лише підтверджують цю тезу. 

Президент Володимир Зеленський розповів, що російські окупанти знищили майже всю теплоелектрогенерацію України. Не виключено, що наступними цілями агресора може стати інфраструктура атомних електростанцій та мереж розподілу. Під час виступу на спецзасіданні Євроради він зауважив, що під ударами кремлівських терористів перебувають критичні об’єкти — дамби, обладнання гідроелектростанцій, газова інфраструктура. 

До того ж триває і радіаційний шантаж зі сторони РФ. Приклад — дикунські ігри окупантів з Запорізькою АЕС. 

Тож Зеленський сподівається на виділення Заходом для України додаткових систем ППО. Він наголошує, що лише Patriot, IRIS-T, SAMP/T та NASAMS можуть зупинити повітряний терор проти України. 

“Системи, які є зокрема у вашому розпорядженні. Вони потрібні в Україні просто зараз, — наголошує президент. — Вони потрібні, щоб Путін був позбавлений звички покладатися на терористичні методи, і це, зокрема, і ваша безпекова потреба”. 

Нагадаємо, гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, коментуючи ситуацію на окупованій Росією Запорізькій атомній електростанції, заявив, що запропоновані минулої весни п’ять принципів, які гарантували б безпеку на АЕС, неодноразово були порушені. Він наголосив, що Захід не повинен “дозволяти самовдоволенню та фортуні вирішувати, що станеться завтра”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *