Псевдовибори на окупованих територіях – у ЄС назвали їх марною спробою Росії

У ЄС прокоментували російські псевдовибори на окупованих територіях України

© ЦЕНТР НАЦІОНАЛЬНОГО СПРОТИВУ Боррель назвав псевдовибори марною спробою Росії легітимізувати свій незаконний військовий контроль і анексувати частину українських територій

У Європейському Союзі засудили так звані «місцеві вибори», які російська окупаційна влада «провела» на тимчасово окупованих територіях України («голосування» завершилося 10 вересня). 

«Європейський Союз рішуче засуджує проведення цих нелегітимних так званих «виборів» в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, а також у частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Ми рішуче відкидаємо цю подальшу марну спробу Росії легітимізувати або нормалізувати свій незаконний військовий контроль і спробу анексії частин українських територій, як це було засуджено в Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 12 жовтня 2022 року. Європейський Союз не визнає і не визнає ані проведення цих так званих «виборів», ані їхніх результатів. Політичне керівництво Росії та ті, хто причетний до їх організації, відповідатимуть за наслідки цих незаконних дій», – йдеться у заяві високого представника ЄС Жозепа Борреля від 11 вересня.

За словами Борреля, псевдовибори на окупованих Росією територіях України відбулися «на тлі примусової та незаконної видачі Росією паспортів, у тому числі дітям, примусового переміщення та депортації, широкомасштабних і систематичних порушень та зловживань правами людини, а також залякування та посилення репресій». 

Окрім того, ЄС констатував, що місцеві вибори у самій Росії відбулися «в умовах жорстких обмежень, що підживлювалися агресією проти України». Це полягало у тому, що російська влада посилила внутрішні репресії, запровадивши цензуру часів війни та продовживши переслідування опозиційних політиків, організацій громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та інших критиків, використовуючи репресивне законодавство та політично вмотивовані вироки. 

Нагадаємо, за даними Генштабу, переважна більшість «кандидатів» в «органи місцевої влади» на окупованих територіях не мають вищої освіти та працюють двірниками, охоронцями й прибиральницями. Раніше Рух ЧЕСНО назвав прізвища зрадників, що беруть участь у псевдовиборах. 

Цілі російського керівництва, яке організувало псевдовибори не обмежуються лише прагненням сформувати вертикаль влади за російським лекалом. Мотиви Кремля пояснює Володимир Кравченко у статті «Навіщо Путіну «вибори» на окупованих територіях України» на ZN.UA.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *