Повернення військовополонених – чого не можна робити родичам

Лубінець закликав не поширювати на мітингах та у соцмережах дані про військовополонених: причина

© Омбудсмен Дмитро Лубінець/ Telegram Росіяни чинять на полонених психологічний тиск, а шахраї намагаються видурити гроші у родичів.

Омбудсмен Дмитро Лубінець застеріг українців від  публічного розповсюдження персональних даних військовополонених, цивільних, яких незаконно утримує Росія, та їхніх родичів.

«Окрім активних дій шахраїв, які заради наживи виманюють гроші в родин, які чекають з полону та незаконного утримання своїх рідних, такою інформацією активно цікавляться і російські спецслужби. Вона їм необхідна для того, аби й так нестерпні умови наших Захисників та Захисниць перетворити на ще гірші. Моральне приниження чи залякування за умов знання персональних даних військовополоненого чи цивільного заручника може спричинити ще більшу шкоду, ніж фізичний вплив», — зазначив він.

Відтак, уповноважений з прав людини закликав українців дбати під час мирних мітингів та у соціальних мережах про те, аби ворог не довідався персональні дані полонених: прізвища, імена, звання, позивний, номер бригади, частини, місце дислокації, фото тощо.

«Ворог підступний і чатує у всіх сферах. І його головна ціль не змінилася – він хоче, щоб українці й Україна перестали існувати. Тож бережіть одне одного та персональні дані! Пам’ятайте, що пошуками українських Захисників та Захисниць, цивільних громадян та дітей безкоштовно займаються лише уповноважені державою органи», — наголосив Лубінець.

Раніше Лубінець повідомляв, що росіяни не допускають представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до українських полонених. За його словами, для пришвидшення обмінів, Україна намагається залучити країни-посередники.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *