Планують тривалу війну – у НАТО створили місію для допомоги Україні

У НАТО домовились створити місію для допомоги Україні – Сікорський

© EPA-EFE/Piotr Nowak POLAND OUT «Це не означає, що ми йдемо на війну», заявив польський дипломат

Глави МЗС країн-членів НАТО домовились про створення спеціальної місії Альянсу для збільшення допомоги Україні. Про це повідомив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський 4 квітня після зустрічі з колегами-дипломатами у Брюсселі на честь 75-річчя створення Північноатлантичного альянсу. 

«Ми вирішили створити місію НАТО. Це не означає, що ми йдемо на війну, але це означає, що тепер ми зможемо використовувати можливості Альянсу для координації, підготовки та планування, щоб підтримувати Україну більш скоординовано», – сказав Сікорський, передає TVN24. 

Коментуючи ідею створення спеціального п’ятирічного фонду допомоги Україні обсягом 100 млрд євро, Сікорський сказав, що «Путіну було б важливо зрозуміти, що ми плануємо це – як треба – на кілька років. Він не може виграти за кілька місяців або навіть за рік чи два. Як Північноатлантичний альянс ми у 20 разів багатші за нього і в разі потреби можемо дозволити собі тривалий конфлікт».

Підтримана главами МЗС ідея має бути затверджена лідерами країн-членів НАТО на саміті у Вашингтоні (у липні).

Як повідомляло ZN.UA, на саміті НАТО у Вашингтоні партнери запропонують Україні ініціативу створення місії НАТО з трансформації, передавши координацію надання військової допомоги Україні з формату «Рамштайн» на НАТО напередодні можливого повернення до Білого дому Дональда Трампа. 

Нагадаємо, ані у Вашингтоні, ані в Брюсселі американська влада взагалі не комунікує з українською стороною на тему липневого саміту НАТО в США, особливо щодо надання Україні запрошення вступити до Альянсу. Що готують для Києва, пояснює оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «На Вашингтонському саміті НАТО Україні готуються подати особливу «страву».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *