Підтримка України – Глави Мін’юсту Ради Європи обговорили притягнення РФ до відповідальності

Міністри юстиції Ради Європи обговорили принципи притягнення РФ до відповідальності за агресію проти України

© Рада Європи Міністри підписали декларацію про підтримку України.

Міністри юстиції країн Ради Європи та держав-спостерігачів прийняли декларацію, в якій викладено низку принципів («Ризькі принципи») для досягнення повної відповідальності за агресію РФ проти України та надання компенсації всім жертвам війни, у тому числі через цілеспрямоване та ефективне функціонування Реєстру збитків, завданих агресією. Про це йдеться на сайті Ради Європи.

Ці принципи підкреслюють, що Реєстр збитків для України повинен мати підхід, орієнтований на постраждалих, щоб забезпечити засоби правового захисту, зокрема, для найбільш вразливих груп населення, таких як жінки та діти. Вони також підкреслюють важливість надання допомоги національним органам влади для сприяння координації внутрішніх зусиль, спрямованих на підтримку функціонування Реєстру, та проведення змістовних консультацій із громадянським суспільством і неурядовими організаціями, включаючи правозахисників, а також із постраждалими та організаціями, що захищають права потерпілих.

Міністри нагадали про важливість Реєстру збитків як першого кроку для забезпечення того, щоб Росія заплатила за шкоду, яку завдала Україні своєю незаконною війною. Робота Реєстру, включаючи його цифрову платформу з усіма даними про претензії та докази, покликана стати першим компонентом майбутнього міжнародного механізму компенсації. Це допоможе забезпечити повне та ефективне відшкодування збитків Україні та жертвам війни через окремий міжнародний інструмент, який буде створений у співпраці з Україною.

“Усі звинувачення у злочинах, включаючи воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид, скоєні російськими військами в Україні, мають бути повністю розслідувані і, де це виправдано, переслідуватися на національному та міжнародному рівнях, щоб винні понесли відповідальність за свої дії. Правосуддя має відбутися для всіх жертв і з метою запобігання майбутнім воєнним злочинам. Тому ми підтримуємо розслідування та зусилля зі збору доказів, що проводяться українською владою, іншими національними органами влади та прокурором Міжнародного кримінального суду”, – йдеться у декларації міністрів.

Вони підкреслили важливість виданих прокурором МКС ордерів на арешт у зв’язку зі злочинами незаконної депортації та переміщення укранських дітей. Міністри найрішучішим чином засудили примусове поміщення під варту або усиновлення дітей громадянами Росії, а також порушення їхньої гідності та прав. Вони також закликали всі відповідні зацікавлені сторони, включаючи міжнародні організації, які продовжують свою роботу в РФ та Білорусі, взяти активну участь у визначенні поточного місцеперебування незаконно депортованих і переміщених українських дітей та надати допомогу для їхнього безпечного повернення.

Раніше повідомлялося, що у Гаазі розпочав роботу Міжнародний центр з переслідування злочинів агресії проти України (ICPA). Центр має забезпечити структуру для підтримки та посилення поточних і майбутніх розслідувань злочину агресії та сприятиме обміну та аналізу доказів.

Про те, які механізми правосуддя може залучити Україна, читайте в статті ексзаступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова «Чи наблизить 2023 рік покарання російських воєнних злочинців?» та як правильно задовольнити запит на справедливість у статті «Слідами Гааги: чому нам потрібний гібридний механізм правосуддя».

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *