Передача Україні прибутків від російських активів – посли ЄС погодили останній крок

Посли ЄС погодили передачу Україні прибутків від заморожених російських активів

© EPA-EFE/OLIVIER HOSLET Гроші мають піти на відновлення та військову допомогу Україні.

Європейський Союз готує передачу Україні прибутків від арештованих російських активів. Посли ЄС у середу, 8 травня, погодили останній крок, повідомив кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк в соцмережі X.

“Посли ЄС погодили заходи щодо надходжень від заморожених активів Росії. Гроші підуть на підтримку відновлення та військової оборони України в умовах російської агресії”, – уточнила пресслужба головування Бельгії в Раді Європейського Союзу.

Близько 260 мільярдів євро активів Центрального банку Росії було заморожено у вигляді цінних паперів та грошових коштів в юрисдикціях країн G7, ЄС та Австралії. Причому понад дві третини з них арештовано в ЄС.

Нагадаємо, 12 лютого Рада ЄС затвердила постанову, яка дає можливість використовувати прибутки, отримані від заморожених у Європі активів центрального банку Російської Федерації на потреби України. Минулого року бельгійська фінансова компанія Euroclear, що спеціалізується на розрахунках за операціями з цінними паперами, а також на зберіганні та обслуговуванні активів цих цінних паперів, заробила 4,4 млрд євро на російських активах, які були заморожених санкціями ЄС. 29 січня країни ЄС одноголосно схвалили нові правила, які прокладуть шлях до можливості передачі надприбутків Україні починаючи з липня.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *