Окупація Криму – Комітет ООН визнав роздачу російських паспортів на півострові порушенням прав людини

Нав’язування російського громадянства жителям тимчасово окупованого Криму є дискримінацією за національною ознакою та порушує права людини – Комітет ООН

© Офіс президента У відомстві визнали, що РФ дійсно порушила права людини відповідно до Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, учасницею якого вона є.

Уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець у своєму Telegram повідомив, що Комітет Організації Об’єднаних Націй визнав нав’язування громадянства РФ жителям тимчасово окупованого Криму є порушенням прав людини.

“Комітет ООН розглянув індивідуальні скарги від трьох українських громадян. Один з них був затриманий ще до окупації півострова і потім засуджений за російським законодавством. Інші двоє були засуджені до окупації Криму, згодом їм змінили вироки на підставі російського Кримінального кодексу. Усім трьом навʼязали російське громадянство і відправили відбувати покарання на території РФ”, – зазначив Лубінець.

Також, каже омбудсмен, Комітет встановив, що РФ незаконно переміщує громадян України з Кримського півострова на свою територію для відбування покарання, що теж є порушенням прав людини.

Комітет ООН визнав, що РФ дійсно порушила права людини відповідно до Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, учасницею якого вона є. Зокрема:

– Затримання РФ українських громадян є свавільним, оскільки вони були засуджені за дії, вчинені до того, як РФ поширила своє кримінальне законодавство на Крим.

– Переведення громадян України до РФ для відбування там покарання було незаконним;

– Примусове надання російського громадянства також порушило права українських громадян і є дискримінацією за національною ознакою.

За його словами, Комітет вважає, що громадянство особи є важливим компонентом її ідентичності і що захист від свавільного або незаконного втручання в особисте життя включає захист від примусового нав’язування іноземного громадянства.

“Висновок Комітету ООН з прав людини можна назвати без перебільшення історичним. Адже формується серйозне підґрунтя для подальших рішень Європейського суду з прав людини в подібних кримських справах. Цей висновок є прецедентом на міжнародній арені та створює підстави для подальшої відповідальності РФ за всі порушення”, – додав він.

Раніше постійна представниця президента в АРК Таміла Ташева під час обговорення ключових підходів до засад та процедур проведення перевірок щодо осіб, які співпрацювали з Російською Федерацію, у якому брали участь представники державних органів влади, народні депутати України та експерти, заявляла, що Україна не притягуватиме до відповідальності людей лише за фактом проживання на ТОТ.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *