Обстріли енергетики зимою 2023 года – Канада виділила кошти на посилення ППО

Канада виділяє кошти на посилення української ППО перед зимою

© depositphotos/Photocreo Канадський уряд виділить 24,5 мільйонів доларів США

Уряд Канади виділить 33 мільйони канадських доларів (близько 24,5 мільйона доларів США) міжнародній партнерській спільноті, очолюваній Великобританією, яка закуповує обладнання для протиповітряної оборони для України. ППО України потребує посилення перед зимовим періодом, коли росіяни можуть повторити масовані атаки проти енергосистеми. Тому деякі партнери розглядають навіть варіанти тимчасової передачі Україні своїх систем ППО. 

17 вересня міністр оборони Канади Білл Блер заявив, що його країна, передаючи кошти, намагається допомогти Україні захиститися від російських ракетних атак і безпілотників. У своїй заяві Блер зазначив, що цей внесок є частиною військової допомоги Києву на суму 500 мільйонів канадських доларів, про яку прем’єр-міністр Джастін Трюдо оголосив у червні, передає Reuters.

З моменту повномасштабного вторгнення Росії, Канада, де проживає одна з найбільших у світі українських діаспор, є активним прихильником України. Оттава вже виділила понад 8 мільярдів канадських доларів допомоги (5,9 млрд доларів США), в тому числі близько 1,8 мільярда канадських доларів на військову допомогу.

Партнерство, в якому також беруть участь США, Нідерланди і Данія, має на меті придбати сотні ракет для систем ППО ЗСУ малої і середньої дальності і пов’язаних з ними систем.

Нагадаємо, голова «Укренерго» Володимир Кудрицький нещодавно заявив, що енергетики готуються до найгіршого сценарію цієї зими – повторенню масованих атак росіян ракетами та дронами проти української енергосистеми. Тому в Україні готують резервні схеми живлення споживачів, запас матеріалів, обладнання для того, щоб швидко лагодити пошкоджені мережі та станції.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *